Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Jastrzębski Węgiel poznał rywala w Pucharze Polski

05.02.2021 18:10 | 0 komentarzy | dud

W piątek odbyło się losowanie par 1/4 finału Tauron Pucharu Polski Mężczyzn 2020. W jego wyniku los skojarzył zespół Jastrzębskiego Węgla z czołową drużyną pierwszej ligi – BKS-em Visłą Bydgoszcz z Michalem Masnym i Patrykiem Strzeżkiem w składzie.

Jastrzębski Węgiel poznał rywala w Pucharze Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pucharowe losowanie przeprowadzone zostało w magazynie siatkarskim #7Strefa w Polsacie Sport. W czołowej ósemce rozgrywek pucharowych znalazło się sześć najlepszych drużyn PlusLigi po pierwszej fazie rundy zasadniczej oraz dwie drużyny TAURON 1. Ligi, które przebrnęły przez wcześniejsze fazy eliminacji.

Są to (wg zajętych miejsc): Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów, Aluron CMS Warta Zawiercie, Trefl Gdańsk i Asseco Resovia Rzeszów, a także BBTS Bielsko-Biała oraz BKS Visła Bydgoszcz.

Wyżej wymienione cztery pierwsze zespoły PlusLigi zostały rozstawione. Do nich zostały dolosowane dwie drużyny PlusLigi z miejsc 5. i 6. wraz wspomniani pierwszoligowcy.

Jastrzębski Węgiel zmierzy się na tym etapie z BKS-em Visłą Bydgoszcz. Dodatkowego „smaczku” rywalizacji dodaje fakt, iż barw bydgoskiego klubu bronią byli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla: Michal Masny oraz Patryk Strzeżek. Spotkanie to zaplanowano na 17 lutego w Bydgoszczy. Jego zwycięzca zagra w półfinale z lepszym z pary: PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk.

W pozostałych parach zmierzą się: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Asseco Resovią Rzeszów oraz Aluron CMS Warta Zawiercie z BBTS-em Bielsko-Biała.

Turniej finałowy Tauron Pucharu Polski z udziałem czterech najlepszych zespołów odbędzie się w dniach 13-14 marca w odnowionej, historycznej hali Hutnika Kraków – Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl