Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

W Jastrzębiu będzie klasa dla... hokeistów

15.02.2021 11:05 | 0 komentarzy | AgaKa

Za sprawą porozumienia JKH GKS Jastrzębie z dyrekcją Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju powstanie klasa dla młodych hokeistów.

W Jastrzębiu będzie klasa dla... hokeistów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W roku szkolnym 2021/2022 pojawi się I klasa liceum ogólnokształcącego. Klub podjął również starania o IV klasę szkoły podstawowej o profilu hokej na lodzie. I klasa liceum ogólnokształcącego obejmie chłopców urodzonych w latach 2006 i 2007 (w przypadku rozpoczęcia przez nich nauki w wieku sześciu lat). Czteroletnie liceum zakończone zostanie egzaminem maturalnym. 

- Uczniowie będą mieli możliwość rozgrywania meczów w dwóch kategoriach wiekowych: młodzika i juniora młodszego. Ponadto w perspektywie jest udział w Karpackiej Młodzieżowej Hokej Lidze oraz w turniejach towarzyskich z udziałem drużyn z Czech - mówi trener Mariusz Bernacki.

Dodajmy, że sama deklaracja podjęcia nauki w hokejowym SMS-ie nie wystarczy.

- Zawodnicy będą musieli prezentować odpowiedni poziom sportowy, który zostanie zweryfikowany przez trenerów JKH GKS Jastrzębie podczas specjalnych testów. Aby klasa ruszyła, musimy zgromadzić co najmniej 8-10 uczniów. Pierwsze telefony w tej sprawie już miały miejsce - nie ukrywa szkoleniowiec.