Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Jastrzębski Węgiel rozpocznie walkę o Puchar Polski

15.02.2021 14:25 | 0 komentarzy | dud

Wtorkowym (16.02) meczem z pierwszoligową Visłą Bydgoszcz Jastrzębski Węgiel rozpocznie walkę o tegoroczny Puchar Polski.

Jastrzębski Węgiel rozpocznie walkę o Puchar Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla drużyny będzie to pierwsze spotkanie po trzeciej już w tym sezonie kwarantannie spowodowanej zakażeniami koronawirusem. Jastrzębski Węgiel w komplecie powrócił do treningów w minioną sobotę.

- Pierwsze trzy dni były OK. Później już czas mi się dłużył. Fajnie, że spadł śnieg, więc mogłem odgarnąć parking przed domem. Najważniejsze, że przebyłem ten czas w zdrowiu, że nic poważnego się nie działo i że to przetrwaliśmy. Mam nadzieję, że już więcej nas to w tym sezonie nie dotknie – mówi Rafała Szymura, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, który był jednym z graczy przebywających w izolacji.

W ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski los skojarzył JW z BKS Visłą Bydgoszcz. Jest to zeszłoroczny spadkowicz z PlusLigi, a obecnie czołowy zespół Tauron 1. Ligi, mający ambicje powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Dodatkowego „smaczku” rywalizacji dodaje fakt, iż barw bydgoskiego klubu bronią byli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla: rozgrywający Michal Masny oraz atakujący Patryk Strzeżek. W szeregach drużyny znad Brdy jest jeszcze kilku innych, doświadczonych graczy z plusligową przeszłością, jak chociażby: Janusz Gałązka, Mariusz Marcyniak, Piotr Lipiński czy Wojciech Kaźmierczak. Mimo wszystko, to JW jest faworytem tej konfrontacji.

- Fakt, że będzie to nasz pierwszy mecz po kwarantannie nie ma tutaj większego znaczenia. Po prostu musimy wyjść na boisko i wygrać to spotkanie – uważa Grzegorz Kosok, środkowy Jastrzębskiego Węgla, który w przeszłości grał także dla bydgoskiego klubu.

Zwycięzca tej rywalizacji zagra w półfinale z lepszym z pary: PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk.

Turniej finałowy Tauron Pucharu Polski z udziałem czterech najlepszych zespołów odbędzie się w dniach 13-14 marca w krakowskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy.

Początek wtorkowego meczu o godzinie 20:30. Bezpośrednia transmisja w Polsacie Sport.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl