Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Kobiety mają wielką moc. Sportowe wydarzenie skierowane do płci pięknej

17.02.2021 17:01 | 0 komentarzy | AgaKa

Biegamy, maszerujemy, spacerujemy… i pomagamy. Wyzwanie "Women Power Run" rusza już 8 marca.

Kobiety mają wielką moc. Sportowe wydarzenie skierowane do płci pięknej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wystarczy 20 kilometrów pokonanych na własnych nogach, by zdobyć medal, bandamkę i certyfikat. Organizowane przez jastrzębski MOSiR i Igrzyska Bohaterów wyzwanie "Women Power Run" to impreza tylko dla kobiet. Rozpocznie się symbolicznie, 8 marca. Na przebycie 20 obowiązkowych kilometrów mamy czas do końca marca. Dla bardziej zaawansowanych nie ma jednak górnej granicy – ograniczają je jedynie możliwości własnych nóg.

– Maksymalny wynik, jaki wzięliśmy pod uwagę w wyzwaniu, to 100 kilometrów. Ale wiemy, że kobiety mają wielką moc, wyniki mogą nas bardzo zaskoczyć. Na 3 najlepsze zawodniczki czekają statuetki – tłumaczy Agnieszka Badach z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Kobiety mogą pokonywać kilometry biegnąc, spacerując, maszerując z kijkami, chodząc po górach – nie ważne jak, byle na własnych nogach. - Choć do rozpoczęcia wyzwania pozostały ponad 2 tygodnie, swój udział potwierdziło już 70 kobiet w wieku od kilkunastu do ponad 60 lat – mówi Agnieszka Badach.

Jak wziąć udział? Wystarczy zapisać się na stronie wydarzenia. Opłata to 43 złote. 2 złote z każdego wpisowego zostanie po zakończeniu wyzwania przekazane na rehabilitację młodej jastrzębianki, Zuzi Szymczyk. Kilometry rejestrowane są w systemie. Sposób dodawania wyników opisany jest tutaj. Za dodatkowe 50zł można zakupić pamiątkową koszulkę.

- W wyzwaniu mogą wziąć udział tylko kobiety. Panów zachęcamy do kibicowania i zakupu voucherów startowych dla swoich najbliższych kobiet – przypomina Agnieszka Badach.