Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Prezydent nagrodził sportowców Victorii Racibórz [ZDJĘCIA]

23.02.2021 12:37 | 0 komentarzy | kozz

We wtorek w murach pływalni MKS-SMS Victoria Racibórz odbyła się uroczystość (w zastępstwie za coroczną Galę Sportu) podczas której prezydent miasta Racibórz Dariusz Polowy nagrodził wyróżniających się sportowców raciborskiej Victorii.

Prezydent nagrodził sportowców Victorii Racibórz [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na spotkaniu poza prezydentem obecna była dyrektor placówki ZSOMS - Ludmiła Nowacka oraz jej zastępczynie Małgorzata Bonk i Katarzyna Cieślicka-Marców, prezes Victorii Sławomir Szwed, trenerzy: Piotr Morka, Beata Szyjka, Piotr Krużołek, Rafał Bałys, Robert Szyjka. Był także dyrektor SP 15 Dariusz Malinowski oraz najwięksi bohaterowie spotkania czyli zawodnicy, którzy z dumą reprezentują Racibórz: Justyna Kuźmińska, Patrycja Rębisz i Mateusz Zając. Pod nieobecność Patryka Grzegorzewicza nagrodę odebrali rodzice.

Przybyli na spotkanie życzyli sobie, żeby w przyszłości można było celebrować sukcesy ponownie w większym gronie na Gali Raciborskiego Sportu, a nie tak jak obecnie w warunkach ograniczonych przez epidemię wirusa.

Podkreślano także z dumą, że sukcesy raciborskich sportowców zwłaszcza w tych trudnych czasach są podwójnie ważne, bo nie marnują czasu "koronawakacji", a wręcz przeciwnie pracują jeszcze mocniej, żeby osiągać sukcesy. 

Sukcesy:

  • Mateusz Zając - II m. 200 m stylem grzbietowym - Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów,
  • Patrycja Rębisz - II m. w biegu na 2000 m - Halowe Mistrzostwa Polski U-18, II miejsce w biegu na 3000 m - Mistrzostwa Polski U-18,
  • Justyna Kuźmińska - III m. w biegu na 300 m - Halowe Mistrzostwa Polski U-18,
  • Patryk Grzegorzewicz - I m. w biegu na 400 m - Halowe Mistrzostwa Polski U-20, III m. w biegu na 400 m - Mistrzostwa Polski U-20.

Trenerzy: Piotr Krużołek - pływanie, Piotr Morka - lekkoatletyka, Beata Szyjka - lekkoatletyka.

Osoba wyróżniająca się w organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych: Robert Szyjka.