Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odra Wodzisław została zweryfikowana przez kandydata do awansu [ZDJĘCIA]

W sobotę w Nieboczowach zmierzyły się ze sobą dwie czwartoligowe drużyny: Odra Wodzisław występująca w grupie śląskiej II i rezerwy ekstraklasowego Rakowa Częstochowa grające w grupie śląskiej I. Oba zespoły będą starały się wywalczyć barażową pozycję na zakończenie ligowych rozgrywek o awans do III ligi. W meczu kontrolnym dużo lepszy był Raków, który pewnie pokonał Odrę 6:2.

Odra Wodzisław została zweryfikowana przez kandydata do awansu [ZDJĘCIA]

Od pierwszych minut zarysowała się przewaga przyjezdnych. W 26. minucie pierwszą bramkę dla Rakowa strzałem z pola karnego zdobył Kamil Chiliński. Ten sam zawodnik zdobył piękną bramkę tuż przed gwizdkiem na przerwę. Piłka wylądowała w okienku bramki Odry. Na 20 minut przed końcem rozpoczęło się prawdziwe strzelanie. Chiliński skompletował hat-tricka, a na prowadzenie Rakowa II 3:0 odpowiedziała w końcu Odra. Na kwadrans przed końcem meczu pierwszego gola dla wodzisławskiej ekipy strzelił Marcin Wodecki. Po chwili było już tylko 3:2, gdy piłkę do bramki posłał Adrian Garcia Tabala. To on okrzykami zachęcał kolegów do jeszcze lepszej gry w ofensywie. Raków II szybko połapał się w sytuacji na boisku i przystąpił do działania. Efekt? W ciągu ostatnich ośmiu minut piłkarze z Częstochowy zdobyli trzy gole, a na listę strzelców wpisali się: Oliwier Kucharczyk, Hubert Tylec i Przemysław Oziębała. Odra oblała test kandydatów na awans do III ligi, wyraźnie przegrywając 6:2.

Odra Wodzisław - Raków II Częstochowa 2:6 (0:2)

Wodecki, Tabala - Chiliński (trzy), Kucharczyk, Tylec, Oziębała.

Wyjściowy skład Odry: Antkowiak - Kłosek, Jary, Lalko, Gać, Zdunek, Dudziński, Wodecki, Białas, Tarka, Zieliński. Rezerwowi: Woś, Pryka, Tabala, Franiczek, Danieluk, Rosiak.

29 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~proktyk (93.179. * .75) 10.03.2021 11:57
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

tylamus.Szkodnikiem to jesteś ty.Bo szkodzisz całej piłce w mieście.Powinieneś już dawno być wyeliminowany z piłkarskiej braci.Kiedys wpadniesz na mine.

OWkibic 10.03.2021 10:39

@Angelonielot Bramkarza z MKP, Będkowskiego nie ma już w klubie. Ostatnio byłe widziany w Warcie Zawiercie. Nie trenował z drużyną przygotowującą się do 1 ligi A1, ani dnia.

~MKPtoLAMUSY (86.121. * .219) 01.03.2021 12:00
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

kylo, dlaczego nie? Całe mkp to zbiór SZKODNIKÓW! Każdy z nich SZKODZIŁ Odrze od czasów EKSTRAKLASY! Te SZKODNIKI razem z Kiecą niszczyły naszą KOCHANĄ ODRĘ od czasów EKSTRAKLASY! Gdy w innych miastach budowano nowe stadiony to w Wodzisławiu mówiono o wyrzuceniu Odry ze swojego stadionu. Dlatego wszyscy powinniśmy pamiętać o SZKODNIKACH z mkp!

kylo98 01.03.2021 11:54
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Też ma m wielki szacunek dla ludzi poświęcających swój czas i pieniądze do tego żeby Odra coś znaczyła na piłkarskiej mapie Polski. Tylko skończmy już z tymi tekstami o szkodnikach, to już staje się nudne i nie na czasie. Jeśli tak to będzie wyglądać to nie ma go liczyć że piłka w Wodzisławiu będzie jeszcze istniała na jakimś tam poziomie

~MKPtoLAMUSY (92.87. * .93) 01.03.2021 07:28
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Pamiętajcie komentatorzy, że każda z tych osób chce dla Odry jak najlepiej. Nikt nie poświęca swojego czasu i pieniędzy by zaszkodzić OW. To że nie zawsze się udaje to inna sprawa. Nie obrażajmy ludzi związanych z Odrą gdy pod ręką mamy szkodników z mkp. Miłego tygodnia.

Angelonielot 28.02.2021 11:52
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Walka o Koczego musiałaby polegać na porwaniu go i przypięciu łańcuchem do płotu. Od pierwszego treningu po przerwie zimowej nie był w ogóle zainteresowany gra u nas, nawet nie można się było z nim skontaktować, tak właśnie mącą w głowach młodym zawodnikom agenci. Będkowski cały czas jest w Centrum, trenował z nami, grał w pierwszych sparingach i trener Czop uznał, że w niczym nie jest lepszy od Kacperskiego i wrócił do Centrum ratować juniorów starszych przed spadkiem i pewnie latem znowu dostanie szanse. Tak że bardzo łatwo jest rzucać oskarżeniami, że klub nic nie robił, nie znając szczegółów.

Dlatego można do jutra do 20/00 zadawać pytania nowemu dyrektorowi na maila biuro@odra.wodzislaw.pl

a nie pisać niesprawdzonych głupot że nikt nic nie robił

kylo98 28.02.2021 11:15
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Jakiekolwiek ambicje zaistnienia na centralnym poziomie rozgrywek sprawily by że powalczono by o Koczego z Centrum, nie trzeba było szukać bramkarza przez menedżerów jeśli młody bramkarz z Centrum to też bardzo utalentowany chłopak. I tak dalej, i tak dalej. Zgadza się że niepotrzebnie był pompowany balonik. Bardzo proszę cię Angelo jak wygląda tak kiedyś przez ciebie reklamowana współpraca z Levante, Wolfsburgiem, Zagłębiem Sosnowiec, gdzie jest ten wspaniały trener Barrera.

Angelonielot 28.02.2021 11:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Celem jest awans drużynę mamy bardzo mocna jak na posiadane w klubie środki finansowe a żeby awansować, nie wystarczy wygrać grupę, trzeba jeszcze ograć mistrza drugiej grupy w barażach i wszystko rozstrzygnie się w końcu czerwca i nie ma co siać paniki i ciągle tu płakać i narzekac, bo to i tak w niczym nie pomoże.

~Opo (5.172. * .10) 28.02.2021 10:59
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Angelo sam stan na ziemię bo Ty jako pierwszy popowales ten balonik jaka ta Odra będzie mocna a co jest czysty burdel i brak perspektyw na awans!
Mogłeś od początku napisać że celem nie jest awans bo nas na nie go nie stać ogarnij się człowieku!

Angelonielot 28.02.2021 10:40
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Z kadry B-klasy z jesieni był jeden zawodnik Rosiak ogromny talent, Danieluk to zawodnik z Centrum, pozostali zawodnicy jesienią byli w kadrze 4-ligowej, do tego trzeba jeszcze dodać Krzyżowa, Saido i Podbioła i robi się kadra 20-osobowa, ilu ma liczy zawodników aby jedni byli zadowoleni 30? Nawet w ekstraklasie tylu nie mają. Zejdzie w końcu na ziemie, wy ciągle bujacie w obłokach, że Odra to jakaś potęga z wielomilionowym budżetem tu każda złotówka, zanim zostanie wydana, jest dwa razy oglądana.

~Opo (5.172. * .10) 27.02.2021 21:47
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Poprostu nie będzie awansu co za klub robi zmianę trenera w połowie rundy gdy drużyna jest na pierwszym miejscu nasi rywale się z nas śmieją ze taki cyrk w klubie jest
Niko na Facebooku napisał w komentarzu to samo co ja pisze ze w klubie jest burdel i tyle ja się nie zdziwie ze Tabala ucieknie z tego klub już za pół roku...

~Litar (5.173. * .108) 27.02.2021 19:46
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Może my jako kibice wesprzemy finansowo nasz klub?? Kiedyś była zorganizowana zrzutka i całkiem sporą sumę uzbieraliśmy...

~Litar (5.173. * .108) 27.02.2021 19:43
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Panowie liga wszystko zweryfikuje.... Może jeszcze będziemy otwierać szampany. Z drugiej strony krytykować też nie ma co za dużo, bo za chwilę wszyscy dup.. zwiną i tyle będziemy mieć z Odry.

kylo98 27.02.2021 19:27
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

fasaf-twierdze ze kadra powinna być szersza niż taka która zaprezentowaliśmy dzisiej. A poza tym myślę że jeśli przebijają się do pierwszej jedenastki piłkarze grający dotychczas w b klasie to piłkarze czwartoligowca mimo wszystko to jednak inna bajka.

~fasaf (77.252. * .73) 27.02.2021 18:55

Tak z czystej ciekawości, kogo ze składu MKP uważasz za wartych uwagi?

kylo98 27.02.2021 18:54
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Po połączeniu z Centrum mówiło się o 8 piłkarzach z tej drużyny którzy u nas mieli grać. Został jeden, a twierdzę że było tam paru chłopaków którzy powinni dostać szanse. A tymczasem coraz bliżej pierwszej jedenastki są piłkarze grający jesienią w klasie B. I błagam cię angelo, nie mów że mamy teraz mocniejsza kadrę..

~ktorozliczydotacje (188.137. * .235) 27.02.2021 18:05
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Ksiazenice nie maja kasy i o tym mówia, Odra zwodzi pilkarzy swoja wizja, ale jak widac nie wszyscy na to daja sie nabrać. Wiec niech sie niektorzy nie dziwia jak male dzieci, ze kolejni odchodza, a sprowadza sie paru naiwnych nowych i karmi ułudą. Z czym do 3 ligi.

~Litar (5.173. * .108) 27.02.2021 17:58
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Po hu... Ten cały #z miastem po awans jak miasto nie dało jeszcze ani złotówki!!? Na jesień kolejne 200 tyś?!! Po co?? Jak już nie będzie żadnego celu. Znowu coś czuję jedna wielka lipa, zresztą chwała za to tym co i tak robią mega robotę w klubie!!

Angelonielot 27.02.2021 17:12

W poniedziałek jest spotkanie z grupa kibiców, a wszyscy oprócz tego mogą zadać nurtujące was pytania dyrektorowi na miala.
Biuro@odra.wodzisław.pl

We wtorek w mediach klubowych ukażą się odpowiedzi na większość zadanych pytań.

Rezygnacja z usług Koby to była osobista decyzja trenera Burka, ktory stwierdził i ja tak samo zdania nie zmienie, że Wodecki jest znacznie lepszym zawodnikiem i bardziej perspektywicznym niż 37 letni już Koba.

yG 27.02.2021 16:55

(...)
Czy Wodecki lub Jary beda dawali taki przyklad ? Smiem watpic.
Nie rozumiem tego, jak w roky, w ktorym w koncu dostajemy konkretne pieniadze z miasta (tak czy nie?!?!), u nas wszystko sie sypie...najlepsi zawodnicy odchodza, trener odchodzi...takie rzeczy pomiedzy rundami ?! Kiedy jestesmy liderem ?! Kiedy powinnismy pozostawic sklad jaki byl i ewentualnie wzmocnic 1-2 zawodnikami ?!

Pozdrawiam wszystkich kibicow naszej Oderki !
Pozdrawiam rowniez wszystkich ludzi, ktorzy sa zaangazowani w projekt wracamydogry. Pozdrawiam i dziekuje, poniewaz nie zapomnialem o tym, ze dzieki Wam w ogole mozemy mowic o walce o awans do trzeciej ligi. Po prostu nie umiem zrozumiec tego, co w przerwie miedzy rundami dzieje sie w naszym klubie

yG 27.02.2021 16:55

Szlag kibica ma trafic, jak widzi, jak w ciagu kilku tygodni zniszczono tak dobrze funkcjonujacy zespol !!! Trener odchodzi nie wiadomo czemu, latwa reka pozbywamy sie mozgu druzyny (Koba, jakby jakis Nielot nie wiedzial o kogo chodzi), po kilku miesiacach gry u nas pozbywamy sie w przerwie miedzy rundami najbardziej kreatywnego pilkarza (co z tego, ze niby chcial odejsc ? Mial jakis kontrakt/umowe czy nie?!), Sadio - rowniez bardzo waznego pilkarza - tez nie widac, chociaz jak to u nas bywa, nigdy nie wiadomo , czy jeszcze u nas gra, czy nie...
Jesli uda nam sie wygrac nasza grupe, a wydaje sie to co raz mniej prawdopodobne, to glowny kandydat do zwyciestwa w I grupie pokazal nam dzisiaj, kto bedzie faworytem tego dwumeczu...
Oczywiscie Nielot zacznie pisac, ze za starego Kobe (przypomnij sobie co o nim pisales, jak do nas przychodzil, a jesli masz slaba pamiec, to poczytaj swoje wlasne komentarze sprzed kilku miesiecy) przyszedl Wodecki, do tego wspanialy Jary, za Niko jest testowany kolejny swietny Hiszpan...a nie, tego juz nie napisze, bo ten swietny Hiszpan okazal sie "maloswietny" i juz go u nas nie ma...
Roznica miedzy Koba a Wodeckim czy Jarym jest taka, ze Koba gryzl trawe w kazdym meczu, biegal za dwoch i dawal przyklad innym, jak nalezy reprezentowac barwy naszego klubu.
(...)

kylo98 27.02.2021 16:24

Tak mnie teraz zastanawia po co drużynie bez pieniędzy, bez jakichś konkretnych celów sportowych funkcja dyrektora sportowego. Na przestrzeni ostatnich lat w 3 lidze o której tak marzymy i która wydsje się być jedynym celem projektu_wracamy do gry_wystepowaly drużyny naprawdę z dużych peryferii futbolu, z małym budżetem i bez funkcji dyr. sportowego. Angelo ty juz nie wiesz co piszesz-mi też tak jak tobie jest przykro że rozbudzone nadzieje prysły jak mydlana banka. I zaznaczam nie pisze tego pod wpływem wyniku meczu sparingowego, do którego nie przywiązuje dużego znaczenia

Angelonielot 27.02.2021 15:49

Chyba tylko ktoś niemający zielonego pojęcia o piłce może uważać, że po tygodniu pracy nowego trenera można coś zepsuć czy naprawić w grze drużyny i obecnie jak wygląda nasza gra, to jest ciągle efekt pracy trenera Burka, a nie że nowy trener wszystko zdarzył już popsuć, bo nawet ustawienie zawodników na boisku jest identyczne z czasów trenera Burka.

Na pewno rezerwy Rakowa przez większość meczu były od na lepsze kilka bramek strzelili po błędach w grze obronnej, ale 1 połowa gdzie graliśmy mocniejszym składem, aż tak źle nie wyglądała i przy lepszej skuteczności mogła zakończyć się remisem. Na pewno obecnie drużyna rezerw Rakowa jest lepsza bardziej poukładana niż my, ale do końca czerwca zostało jeszcze dużo czasu i można jeszcze wiele w naszej grze poprawić. Kadra już na pewno się nie zmieni, bo klub nie posiada pieniędzy na wzmocnienia, budżet jest, jaki mamy i w nim trzeba się obracać.

Piłka nożna to taka gra, że nie zawsze faworyt musi być lepszy i dopóki piłka jest w grze wszytko może się zdarzyć a nadzieja w sukces ukochanej drużyny umiera ostatnia.

~Artenito (5.184. * .253) 27.02.2021 14:37

Trenerze Burek wróć!!!

~mksow1922 (83.26. * .252) 27.02.2021 13:54

Odra się posypała jak z domek z kart zanim zdążyła nacieszyć sie normalnością. Przykre.

~Opo (31.0. * .224) 27.02.2021 13:40

Kandydat do awansu pokazał nam jak się gra w piłkę i będę się upierał z taką obrona i braku skrzydłowego nie zdziałamy nic w Lidze niestety :/

Angelo co na to powiesz tylko nie gadaj ze drużyna miala pecha czy to tylko sparing!

~PeOwiec (155.133. * .231) 27.02.2021 13:32

czyżby początek końca tej odry w zwycięstwach

~Litar (5.173. * .108) 27.02.2021 13:21

Panowie porażka jak każda inna boli! Lepiej teraz dostać bencki niż w lidze. Mam nadzieję że dzisiejszy sparing był ostatnim w którym tracimy tyle goli, niepokojący jest fakt że nie gramy na zero z tyłu.

~pekom (80.238. * .105) 27.02.2021 12:58

Wcale nie zarysowała się od początku meczu przewaga Rakowa,spotkanie było wyrównane i kilkanaście pierwszych minut to my nadawaliśmy ton grze ,dwie wyborne sytuacje. A potem ,no cóż radosna twórczość w grze obronnej,pomoc też nie najlepsza.