Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Rozpoczęcie sezonu Śląskiej Ligi OCR w Rybniku

12.03.2021 09:09 | 0 komentarzy | kozz

W Rybniku odbędzie się rozpoczęcie sezonu Śląskiej Ligi OCR – lokalnego cyklu biegów przeszkodowych.

Rozpoczęcie sezonu Śląskiej Ligi OCR w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ruszyły zapisy do udziału w tegorocznej, trzeciej edycji Śląskiej Ligi OCR. Pierwsze zawody odbędą się 21 marca w Rybniku na Kompleksie Sportowym Mosir Kamień oraz przyległych terenach leśnych.

OCR (skrót od Obstacle Course Racing – biegi przeszkodowe) staje się coraz bardziej popularnym sportem. To rodzaj biegu przełajowego, podczas którego uczestnicy muszą pokonać naturalne przeszkody terenowe, jak również sztuczne przeszkody techniczne.

W tegorocznej edycji Śląskiej Ligi OCR zawodowcy, amatorzy, jak i dzieci będą rywalizować w Rybniku (21 marca), Gliwicach (10-11 kwietnia) oraz w Bytomiu (18 kwietnia). W Rybniku odbędzie się rozpoczęcie sezonu. Partnerami strategicznymi zawodów jest Mosir Rybnik oraz Armagedon Active – organizatorzy wrześnowego Armagedon Kamień Extreme.

Mistrzowie, ninja, amatorzy i dzieciaki

Organizatorzy przygotowali następujące formuły i dystanse dla dorosłych i dzieci:

SHORT RACE OCR 3 KM — bieg główny – Trasa biegowa z przeszkodami naturalnymi i technicznymi, dystans i formuła znana z imprez rangi mistrzowskiej, lecz skierowana do każdego i na każdym poziomie sporotwym.

NINJA RACE OCR 400M – szybki sprinterski bieg po torze pełnym przeszkód technicznych.

KIDS&JUNIOR – tor przeszkodowo-biegowy dla młodzieży w wieku 4-15 lat. OPEN 4-15 lat oraz rywalizacja w kategoriach: 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat, 13-15 lat.

Z udziałem mistrzów

W biegu głównym mają wystartować m.in. zawodnicy stający na podiach imprez mistrzowskich OCR o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Na dystansie Ninja zobaczymy m.in. Michała Grochołę oraz Rybnickich zawodników, który brali udział w zarówno ubiegłorocznej, jak i obecnie trwającej edycji „Ninja Warrior Polska” emitowanej na antenie Telewizji Polsat, podczas której uczestnicy pokonują przygotowany tor przeszkód.

Poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogą przy organizacji imprezy. Zgłoszenia należy wysłać na maila: slaskaligaocr@gmail.com

Więcej informacji o Śląskiej Lidze OCR