Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rozpoczęcie sezonu Śląskiej Ligi OCR w Rybniku

W Rybniku odbędzie się rozpoczęcie sezonu Śląskiej Ligi OCR – lokalnego cyklu biegów przeszkodowych.

Rozpoczęcie sezonu Śląskiej Ligi OCR w Rybniku
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Ruszyły zapisy do udziału w tegorocznej, trzeciej edycji Śląskiej Ligi OCR. Pierwsze zawody odbędą się 21 marca w Rybniku na Kompleksie Sportowym Mosir Kamień oraz przyległych terenach leśnych.

OCR (skrót od Obstacle Course Racing – biegi przeszkodowe) staje się coraz bardziej popularnym sportem. To rodzaj biegu przełajowego, podczas którego uczestnicy muszą pokonać naturalne przeszkody terenowe, jak również sztuczne przeszkody techniczne.

W tegorocznej edycji Śląskiej Ligi OCR zawodowcy, amatorzy, jak i dzieci będą rywalizować w Rybniku (21 marca), Gliwicach (10-11 kwietnia) oraz w Bytomiu (18 kwietnia). W Rybniku odbędzie się rozpoczęcie sezonu. Partnerami strategicznymi zawodów jest Mosir Rybnik oraz Armagedon Active – organizatorzy wrześnowego Armagedon Kamień Extreme.

Mistrzowie, ninja, amatorzy i dzieciaki

Organizatorzy przygotowali następujące formuły i dystanse dla dorosłych i dzieci:

SHORT RACE OCR 3 KM — bieg główny – Trasa biegowa z przeszkodami naturalnymi i technicznymi, dystans i formuła znana z imprez rangi mistrzowskiej, lecz skierowana do każdego i na każdym poziomie sporotwym.

NINJA RACE OCR 400M – szybki sprinterski bieg po torze pełnym przeszkód technicznych.

KIDS&JUNIOR – tor przeszkodowo-biegowy dla młodzieży w wieku 4-15 lat. OPEN 4-15 lat oraz rywalizacja w kategoriach: 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat, 13-15 lat.

Z udziałem mistrzów

W biegu głównym mają wystartować m.in. zawodnicy stający na podiach imprez mistrzowskich OCR o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Na dystansie Ninja zobaczymy m.in. Michała Grochołę oraz Rybnickich zawodników, który brali udział w zarówno ubiegłorocznej, jak i obecnie trwającej edycji „Ninja Warrior Polska” emitowanej na antenie Telewizji Polsat, podczas której uczestnicy pokonują przygotowany tor przeszkód.

Poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogą przy organizacji imprezy. Zgłoszenia należy wysłać na maila: slaskaligaocr@gmail.com

Więcej informacji o Śląskiej Lidze OCR 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].