Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Profesjonalny sprzęt do siłowni i klubu fitness – na jakie akcesoria postawić?

15.03.2021 12:20 | 0 komentarzy | (s)

Kompleksowe wyposażenie siłowni musi zawierać urządzenia i akcesoria do ćwiczeń, które zagwarantują efektywny i bezpieczny trening. Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących różnego rodzaju profesjonalny sprzęt do siłowni. Czym kierować się przy jego wyborze? I do jakich treningów przydają się konkretne akcesoria do ćwiczeń?

Profesjonalny sprzęt do siłowni i klubu fitness – na jakie akcesoria postawić?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trening fitness - jaki sprzęt?

Idealnym treningiem dla utrzymania świetnej kondycji i smukłej sylwetki jest trening fitness. Nic więc dziwnego, że cieszy się on dużą popularnością. Podstawowe treningi tego typu nie wymagają użycia zbyt dużej ilości sprzętu. Są i takie, w których wystarczy mata do ćwiczeń lub step. Często jednak do treningu fitness używane są również piłki gimnastyczne, hantle, piłki lekarskie czy gumy do ćwiczeń. Użycie dodatkowych akcesoriów zwiększa bowiem jego efektywność, dlatego akcesoria do fitnessu to podstawa, jeśli chodzi o profesjonalny sprzęt do siłowni, a zwłaszcza wyposażenie do fitness klubów.

Przy wyborze akcesoriów do fitnessu należy zwrócić szczególną uwagę na ich ergonomię. Muszą być one komfortowe i bezpieczne w użyciu, ponieważ ćwiczenia wykonuje się zazwyczaj w szybkich sekwencjach. Tym samym sprzęt musi być pewny i wygodny w trzymaniu. Warto też zwrócić uwagę na materiał wykonania. Dobrym wyborem są akcesoria, w których wykorzystywane są materiały wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu w czystości - np. w przypadku akcesoriów z elementami gumowymi, można wybrać akcesoria z elementami wykonanymi z poliuretanu.

Ćwiczenia funkcjonalne - o co tutaj chodzi?

Popularność treningu funkcjonalnego z roku na rok rośnie. Tego typu ćwiczenia mają na celu wypracowanie prawidłowej postawy i wzmocnienie mięśni, których używamy na co dzień. Z tego też powodu poszczególne ćwiczenia są odwzorowaniem lub naśladowaniem czynności, jakie wykonujemy każdego dnia, takich jak np. sięganie po coś, siadanie i wstawanie, wchodzenie po schodach, noszenie torby itp. Różnica polega na tym, że czynności te są wykonywane o wiele szybciej i z licznymi powtórzeniami.

Jeśli chodzi o profesjonalny sprzęt na siłownię do tego typu treningu, to zaliczyć można do niego bramy i klatki funkcjonalne czy drabinki. Z mniejszych akcesoriów na szczególną uwagę zasługują torby do ćwiczeń funkcjonalnych (fit bag), kamizelki obciążeniowe, pasy i młoty treningowe oraz platformy do balansowania, które świetnie sprawdzają się przy tego typu ćwiczeniach.

Trening siłowy, czyli strefa wolnych ciężarów

Ćwiczenia siłowe to nie tylko budowanie ładnej sylwetki i siły mięśni, ale także świetny trening na spalanie tkanki tłuszczowej. Dlatego coraz więcej osób, które do tej pory były zwolennikami treningów aerobowych, decyduje się włączyć również elementy siłowe do swoich aktywności. W tym przypadku profesjonalny sprzęt do siłowni, który zagwarantuje możliwość przeprowadzenia tego typu treningów, składa się przede wszystkim z ławki do ćwiczeń, hantli, gryfów oraz obciążeń. Przy czym nie można tutaj zapomnieć o stojakach na sztangi i obciążenia. Porządek na siłowni to kwestia nie tylko estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa.

Powyższy sprzęt do ćwiczeń to jedynie akcesoria, oprócz tego każda siłownia zaopatrzona jest w szereg profesjonalnych urządzeń, takich jak maszyny ze stosem, orbitreki, rowerki treningowe czy bieżnie. Warto jednak pamiętać także o tym drobniejszym sprzęcie, który jest tak samo ważny! I wybierać go ze staranną uwagą i dbałością o jego jakość, trwałość i ergonomię.

Materiał zewnętrzny