Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Kapitan zostaje na pokładzie. Jurij Gladyr na dłużej w Jastrzębskim Węglu

18.03.2021 10:34 | 0 komentarzy | kozz

Jastrzębski klub przedłużył kontrakt z kapitanem zespołu Jurijem Gladyrem. Nowa umowa ze środkowym bloku będzie obowiązywać na kolejny sezon z opcją przedłużenia jej o jeszcze jeden sezon.

Kapitan zostaje na pokładzie. Jurij Gladyr na dłużej w Jastrzębskim Węglu
fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Nie chcę się powtarzać, ale Jastrzębski Węgiel to klub, który zapewnia swoim zawodnikom wszystko, czego potrzebują. Nam pozostaje więc tylko brać się do roboty i zapewniać klubowi jak najlepszy wynik. Była to dla mnie łatwa decyzja. Mnie tutaj wszystko odpowiada, więc wspólnie z żoną zdecydowaliśmy, że będzie to najlepsze rozwiązanie i cieszę się z tego niezmiernie – mówi 37-letni Jurij Gladyr, który jest zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla od dwóch sezonów.

W obecnych rozgrywkach Jurij został kapitanem drużyny. Jest jednym z jej liderów, a formy sportowej może mu pozazdrościć wielu młodszych kolegów. Sezon zasadniczy zakończył na czele rankingu najlepiej serwujących w PlusLidze z 50 asami serwisowymi na swoim koncie.

- Jurij Gladyr to siatkarska klasa sama w sobie. Zawodnik z dużą charyzmą i charakterem, który spaja drużynę zarówno na boisku, jak w i szatni. Profesjonalista w każdym calu, o czym świadczy jego sylwetka, jak i indywidualne statystyki. Cieszę się, że pozostaje z nami na dłużej. Z takim graczem możemy walczyć o najwyższe cele – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Urodzony w Połtawie na Ukrainie zawodnik trafił do jastrzębskiego klubu przed sezonem 2019/2020 z włoskiego klubu Emma Villas Siena, a jeszcze wcześniej przez rok występował tureckim Fenerbahçe Stambuł. Największe sukcesy jak dotąd odnosił z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, w której spędził łącznie siedem lat. Zdobył tam: złoty, dwa srebrne i brązowy medal mistrzostw Polski, dwa razy Puchar Polski oraz srebro Pucharu CEV.

Jurij występuje w Jastrzębskim Węglu na polskiej licencji, więc nie blokuje miejsca w zespole dla trzech obcokrajowców na boisku wedle limitu obowiązującego w PlusLidze.

  • Jurij Gladyr
  • Ur. 08.07.1984r. w Połtawie (Ukraina)
  • Kluby: Azot Czerkasy, Łokomotyw Kijów, AZS Politechnika Warszawska, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Fenerbahçe Stambuł, Emma Villas Siena, Jastrzębski Węgiel.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla