Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sukces szpadzistek z Czerwionki

W miniony weekend w Kairze odbyły się Mistrzostwa Świata kadetów i juniorów w szpadzie. Mieszkanki Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny - Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak odniosły wspaniałe sukcesy, zapewniając mnóstwo pozytywnych emocji nie tylko fanom szermierki.

Sukces szpadzistek z Czerwionki
Drużyna szpadzistek w składzie Kinga Zgryźniak, Alicja Klasik, Gloria Klughardt i Zofia Janelli.

W sobotę Alicja Klasik wywalczyła złoty medal Mistrzostw Świata kadetek w szpadzie. W drodze do finału Alicja pokonała zawodniczkę Yoonjung Han z Korei 15:9, Adrianę Theodoropoulou z Grecji 15:6, dalej Jihyun Kang z Korei 15:10 i w półfinale Ketki Ketkar z USA 15:14. W walce o złoto A. Klasik zmierzyła się z Rosjanką Ekateriną Kolbenevą. A. Klasik wygrała 15:12, dzięki czemu została mistrzynią świata kadetek.

Wczoraj przyszedł czas na drużynowe starcie juniorek w szpadzie, a w reprezentacji Polski walczyły aż dwie mieszkanki Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny - Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak. W składzie reprezentacji wystąpiły także Gloria Klughardt i Zofia Janelli. W półfinale na Polki czekały Rosjanki. Najlepiej radziła sobie z nimi Alicja Klasik, która dwie walki zremisowała, a jedną wygrała 4:0. Jednak ostatecznie reprezentantki Polski przegrały 37:43. Jak się okazało był to jedyny przegrany mecz w turnieju, bo w walce o brąz nasze szpadzistki wygrały z drużyną z Egiptu 45:29.

Dziewczęta trenują w RMKS Rybnik, a ich trenerem jest Artur Fajkis. Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak są także stypendystkami Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny za szczególne osiągnięcia w sporcie. - Z wielkim zainteresowaniem śledziłem przebieg mistrzostw, kibicując reprezentacji Polski, a szczególnie naszym mieszkankom - podkreślił Burmistrz Wiesław Janiszewski i dodał, że dziś będzie starał się telefonicznie złożyć medalistkom gratulacje.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].