Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kiepska passa Unii Turza. Zaliczyła trzecią domową porażkę z rzędu

Takiego "serialu" niepowodzeń Unii Turza na własnym boisku jej kibice chyba sobie nie przypominają. Podopieczni trenera Marka Hanzela 27 marca przegrali u siebie 2:3 z Unią Książenice, 17 kwietnia nie sprostali rezerwom GKS-u Tychy (0:1), a w niedzielę 25 kwietnia odnotowali trzecią domową porażkę w tej rundzie - 1:3 z Decorem Bełk.

Kiepska passa Unii Turza. Zaliczyła trzecią domową porażkę z rzędu
Zdjęcie ilustracyjne

Do przerwy na boisku nie działo się zbyt wiele ciekawego. Po 20-minutowym okresie przewagi Unii, kiedy to najbliżej gola był Paweł Staniczek, główkujący w słupek, inicjatywę przejęli gości, ale nic z tego nie wynikało i do szatni obie drużyny schodziły przy zerowych zdobyczach bramkowych.

Po zmianie stron Unia przycisnęła, stworzyła szybko dwie sytuacje bramkowe, ale strzał Sławomira Musiolika zdołał wybronić Mateusz Łobaczewski, a kiedy uderzał Dawid Pawlusiński, bramkarza gości wyręczył głową jeden ze stojących tuż przed bramką obrońców. Wreszcie w 48. minucie rzut rożny dla Unii zakończył się szybką kontrą gości, którą skutecznie sfinalizował Wojciech Rasek.

Od tego momentu inicjatywę przejęli goście, którzy groźnie atakowali, a podwyższyli w 63. minucie po szybko rozegranym rzucie wolnym, co zaskoczyło Unitów, i bramce Bartosza Semeniuka. W 82. minucie kontaktowego gola efektowną przewrotką zdobył Kamil Kuczok i pojawiła się szansa na odwrócenie losów spotkania. W końcówce meczu jednak szansę diabli wzięli, po tym jak Szymon Jary niedokładnie podał do jednego z kolegów i goście wyprowadzili drugą w tym meczu skuteczną kontrę, którą sfinalizował Michał Stryczek.

1 maja Unia zmierzy się na wyjeździe z poturbowaną w Bielsku Odrą Wodzisław.

Unia Turza - Decor Bełk 1:3

Bramki: Kuczok (82.) - Rasek (48.), Semeniuk (63.), Stryczek (88.)

Unia: Cieśla, Szymiczek (85. Skrenik), Barteczko, Jary, Mazur, Dawid Pawlusiński (64. Kuczok), Staniczek, Kalisz (78. Witoszek), Dariusz Pawlusiński, Musiolik (78. Łyczko), Rycka. Trener Marek Hanzel.

Decor: Łobaczewski, Jakubowski, Orzeł, Wójcik (77. Grabiec), Groborz, Semeniuk, Święch, Reguła, Dymowski (90. Pankowski), Stryczek, Rasek (86. Peda). Trener Marek Piotrowicz.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~qqq (89.64. * .176) 26.04.2021 19:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Odra pozwoli Wam sie rozstrzelac w sobote, bo u nas same fajtlapy graja!
Odra to MY!!!