Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Z mistrza Włoch do mistrza Polski. Nicola Giolito trenerem przygotowania motorycznego

30.05.2021 19:43 | 0 komentarzy | dud

Trenerem przygotowania motorycznego w Jastrzębskim Węglu został ponownie Nicola Giolito. Jego kontrakt będzie obowiązywać przez najbliższy sezon z możliwością przedłużenia go o kolejny rok.

Z mistrza Włoch do mistrza Polski. Nicola Giolito trenerem przygotowania motorycznego
Fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pochodzący z Rimini Nicola pracował już w przeszłości w JW, a miało to miejsce w sezonach: 2017/2018 i 2018/2019 za kadencji trenerów: Ferdinando de Giorgiego oraz Roberto Santilliego. W drugim z wymienionych sezonów wywalczył on z Jastrzębskim Węglem brązowy medal mistrzostw Polski.

Teraz 45-letni Włoch zastąpi na tym stanowisku Jakuba Radomskiego z Akademii Talentów, który przejął te obowiązki po Luke’u Reynoldsie, a obecnie wraca do pracy z młodzieżą.

- W pierwszej kolejności serdecznie dziękuję Jakubowi Radomskiemu, że w trudnym dla Klubu momencie - kiedy po rozstaniu z Lukiem Reynoldsem zostaliśmy bez trenera przygotowania motorycznego - podjął się tej roli, łącząc swoje obowiązki z pracą w Akademii Talentów, i podołał wyzwaniu. To kolejny dowód na to, że Akademia Talentów stanowi realne wsparcie dla pierwszego zespołu – podkreśla Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

- Jeśli natomiast chodzi o Nicolę Giolito, to cieszę się, że dołącza do nas tak wysokiej klasy fachowiec, który ostatnio był zatrudniony w drużynie aktualnego mistrza Włoch Cucine Lube Civitanova i sięgał z nią po najwyższe laury w swoim kraju i w Europie. To mówi samo za siebie. Ponadto, znamy tego trenera, wiemy jak pracuje i jesteśmy przekonani, że jego osoba będzie stanowić dużą wartość dla sztabu szkoleniowego Andrei Gardiniego – dodaje sternik Klubu.

W swojej karierze Nicola pracował w sztabach szkoleniowych takich trenerów jak: Giovanni Guidetti, Julio Velasco, Angelo Frigoni, Jurij Mariczew, Andriej Woronkow, Tuomas Sammelvuo, Ferdinando De Giorgi, Lorenzo Bernardi oraz Roberto Santilli.

Cenne jest również to, że przez ostatnie miesiące Nicola był w klubie, pomagał w treningach i przygotowaniach do meczów. Po rozstaniu w trakcie minionych rozgrywek z Cucine Lube Civitanova (odszedł wraz z „Fefe” de Giorgim) chętnie przybył do klubu i także ma swoją „cegiełkę” w wywalczeniu tytułu mistrzowskiego przez Jastrzębski Węgiel.

- Prawda jest taka, że nigdy nie chciałem opuszczać Jastrzębskiego Węgla, ale w pewnym momencie nastąpiły korekty w sztabie szkoleniowym trenera Santilliego i wspólnie zdecydowaliśmy, że będzie lepiej dla mnie, żebym odszedł. Powrót dla klubu był więc dla mnie łatwą decyzją. Po prostu znów chciałem pracować z taką drużyną, w klubie z tak dobrą organizacją i zarządem, ze świetnym zawodnikami, więc jak mówię łatwo było mi tu wrócić – wyjaśnia Nicola Giolito.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl