Poniedziałek, 20 września 2021

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Przewodniczący wręczył wójt Nędzy prezent. Anna Iskała z koszulką młodzieżowego klubu sportowego

02.06.2021 19:00 | 0 komentarzy | mad

Przewodniczący Rady Gminy Nędza Gerard Przybyła mówił na ostatniej sesji rady gminy o Gminnym Młodzieżowym Klubie Sportowym 21. To pierwszy raz od jego utworzenia, jak temat poruszono na obradach rady. Podczas posiedzenia przewodniczący, wypełniając również funkcję prezesa Klubu, wręczył wójt Annie Iskale pamiątkową koszulkę.

Przewodniczący wręczył wójt Nędzy prezent. Anna Iskała z koszulką młodzieżowego klubu sportowego
Wójt Anna Iskała odbierająca koszulkę z rąk przewodniczącego Gerarda Przybyły.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gminny Młodzieżowy Klub Sportowy 21 Nędza (GMKS 21 Nędza) powołano wraz z początkiem lutego. To zamierzenie, o którym kilka miesięcy wcześniej mówiła nam wójt Iskała, wskazując, że jej marzeniem jest powołanie w gminie klubu, na wzór tego działającego w Lubomi od 2018 roku. Powodem była chęć trenowania najmłodszych mieszkańców w sposób profesjonalny. Stworzenie klubu jest więc futbolową rewolucją w tej gminie.

90 dzieci

Gerard Przybyła podczas obrad przypomniał genezę utworzenia tego organu. GMKS 21 Nędza powstał w wyniku porozumienia wszystkich klubów sportowych funkcjonujących na terenie gminy. – Na mocy porozumienia były konkretne wytyczne, czyli każdy klub, który funkcjonuje w tej chwili na terenie gminy, delegował do zarządu stowarzyszenia i komisji rewizyjnej po jednym przedstawicielu. Z kolei pani wójt miała prawo do wyznaczenia dwóch delegatów do zarządu i jednego do komisji rewizyjnej – tłumaczył. W efekcie w skład zarządu weszli Damian Kułaga, Gerard Przybyła, Arkadiusz Gronert, Patryk Piela, Sylwester Bobrzik i Klaudia Wystyrk-Gembalczyk. Komisję rewizyjną tworzą natomiast: Arnold Urbas, Krzysztof Porwoł, Rafał Gwóźdź i Zuzanna Depta.

Siedziba klubu mieści się w Nędzy przy ul. Sportowej 10. Obiekt jest więc dzielony z LKS 1908 Nędza. Do dyspozycji klubu pozostaje również Orlik w godzinach popołudniowych, a także pozostałe obiekty sportowe w gminie, które są w zarządzie tamtejszych klubów. GMKS 21 Nędza jest członkiem Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Katowicach. – To jest stowarzyszenie niczym nieróżniące się od innego klubu sportowego na terenie gminy. Jest to stowarzyszenie zwykłe, wpisane do rejestru starosty raciborskiego, nieprowadzące działalności gospodarczej. Zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat – objaśniał G. Przybyła.

Jak zaważał prezes, jest to twór nowy, ale „dynamicznie się rozwijający”. – Sporo pracy przed nami. Wiadomo, że początki są zawsze trudne. Na dzień dzisiejszy szkolimy prawie 90 dzieciaków – powiedział G. Przybyła. I dodał: – Sprawne funkcjonowanie tego klubu jest możliwe tylko wtedy, kiedy jest współpraca pomiędzy klubami, rodzicami i samorządem.

Serce rośnie

Wójt Anna Iskała zauważała z kolei, że głównym twórcą GMKS 21 Nędza jest Gerard Przybyła. – Musi być ktoś, kto z pasją do wszystkiego podchodzi – mówiła o nim. Wyjaśniła jednocześnie, że zawsze była zwolenniczką, aby czuwać nad wszystkim, co związane jest z rozwojem sportu i dzieci w tym kierunku. – Czasami, jak będziecie mieli w sobotę troszeczkę za dużo czasu, przejdzie spacerkiem obok boiska, zobaczycie, jak te maluchy biegają, aż serce rośnie – podsumowała pani wójt.

W trakcie obrad przewodniczący oficjalnie złożył na ręce pani wójt pamiątkową koszulkę Gminnego Młodzieżowego Klubu Sportowego 21 Nędza. – Rewelacja – komentowała Anna Iskała, odbierając prezent oprawiony w ramkę.

Turniej

Gerard Przybyła zapraszał również na turniej "Orlik Cup Nędza". To wydarzenie, w ramach którego zaprezentuje się 40 drużyn, czyli 400 zawodników. Będzie rozgrywany w 4 kategoriach wiekowych (roczniki 2011-2014). Spotkanie zaplanowano na 3-4 czerwca. TUTAJ szczegóły.

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Gerard Przybyła

Gerard Przybyła

Przewodniczący rady gminy Nędza, prezes GMKS 21 Nędza