środa, 20 października 2021

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Wojciech Szwed wraca do Jastrzębskiego Węgla

16.06.2021 10:24 | 0 komentarzy | dud

Jastrzębski Węgiel podpisał kontrakt z Wojciechem Szwedem. Umowa z 21-letnim przyjmującym będzie obowiązywać na jeden sezon.

Wojciech Szwed wraca do Jastrzębskiego Węgla
Fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla Wojciecha będzie to powrót do JW po dwuletniej przerwie. W 2019 roku trafił on z Akademii Talentów do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Na początku tamtego sezonu został jednak wypożyczony do pierwszoligowego klubu SPS Chrobry Głogów.

Wojciech rozpoczął swoją przygodę z siatkówką w raciborskim Rafako. Zaczynał ją jako dziesięciolatek od mini siatkówki i łącznie w klubie z Raciborza spędził sześć lat. Następnie przez rok trenował w MMKS Kędzierzyn-Koźle, a stamtąd trafił do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

W „kuźni” talentów był przez dwa sezony i w tym czasie wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. W 2018 roku dołączył do kadry pierwszego zespołu i miał nawet okazję zadebiutować w PlusLidze. Wystąpił w dwóch spotkaniach - z MKS-em Będzin oraz Cuprum Lubin.

Po sezonie na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów, w kolejnym znalazł dla siebie miejsce w innym pierwszoligowcu MCKiS Jaworzno. Łącznie na zapleczu PlusLigi rozegrał 44 mecze, zdobywając w nich 441 punktów. W tym czasie zaserwował 33 asy, a 32 punkty zdobył blokiem. Najwięcej punktów w I lidze zdobył jeszcze w barwach SPS Chrobry Głogów w meczu z… MCKiS Jaworzno, kończąc spotkanie z 23 „oczkami” na swoim koncie.

- Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się, że Jastrzębski Węgiel zwróci się do mnie z propozycją powrotu do Klubu. Kiedy to się stało, to tak naprawdę od razu podjąłem decyzję. Nie zastanawiałem się ani chwili, bo z takich szans trzeba korzystać. Jestem bardzo wdzięczny Klubowi, że taką szansę otrzymałem. Ranga tego Klubu, możliwość rozwoju i trenowania z najlepszymi, to czynniki decydujące przy wyborze oferty Jastrzębskiego Węgla – mówi Wojciech Szwed.

- Wojciech Szwed wraca do nas po dwóch sezonach spędzonych na zapleczu PlusLigi. W Tauron 1. Lidze rozegrał wiele spotkań, w których udowodnił swoją wartość. Jest to wciąż młody i perspektywiczny zawodnik, o dużym potencjale. Jest on związany z naszym Klubem, gdyż przeszedł szkolenie w Akademii Talentów, na pewno więc będzie czuł się u nas dobrze. Dajemy mu szansę bycia częścią mistrzowskiej drużyny, w której będzie mógł rozwijać swoje umiejętności pod okiem fachowców - mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Wojciech Szwed

  • Ur. 07.03.2000r. w Krapkowicach
  • Pozycja: przyjmujący
  • Wzrost: 198 cm
  • Waga: 82 kg
  • Zasięg w ataku: 340 cm
  • Zasięg w bloku: 320 cm

Kluby: Rafako Racibórz, MMKS Kędzierzyn-Koźle, Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, Jastrzębski Węgiel, SPS Chrobry Głogów, MCKiS Jaworzno, Jastrzębski Węgiel.

źródło: Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl