Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

LKS Naprzód Czyżowice działa już od…100 lat [ZDJĘCIA]

Ludowy Klub Sportowy Naprzód Czyżowice obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia. Z tej okazji w pierwszy weekend wakacji (26-27 czerwca) zasłużeni zawodnicy, działacze i sponsorzy zostali wyróżnieni, a także odsłonięto dwie pamiątkowe tablice. 

LKS Naprzód Czyżowice działa już od…100 lat [ZDJĘCIA]
Podczas jubileuszu LKS Naprzód Czyżowice zostały odsłonięte dwie pamiątkowe tablice

-Filar Ludowego Klubu Sportowego Naprzód Czyżowice tworzą jego założyciele i członkowie. Dziś chcemy także dokonać odsłonięcia tablicy upamiętniającej tych członków klubu, którzy zginęli śmiercią tragiczną - mówią organizatorzy obchodów 100-lecia klubu.

Tablicę upamiętniającą 17-stu tragicznie zmarłych zawodników i działaczy klubu odsłoniła senator Ewa Gawęda, prezes klubu Jerzy Cichy i Wójt Gminy Gorzyce Daniel Jakubczyk.

Druga z pamiątkowych tablic została odsłonięta przez rodzinę Stanisława Mikosa, któremu została ona poświęcona. Była to osoba, która wiele wniosła w życie społeczne Czyżowic, Gminy Gorzyce i całego powiatu wodzisławskiego. Od tej pory obiekt sportowy w Czyżowicach będzie imienia Stanisława Mikosa.

Osoby, które od samego początku tworzyły ten klub, były również powstańcami śląskimi. Z fragmentu książki „Historia czyżowickiego sportu” dowiadujemy się, iż czas powstania naszego klubu zbiegł się z plebiscytem, a zatem zadaniem klubu nie było jedynie upowszechnienie sportu, ale również wspieranie i popieranie ruchu narodowowyzwoleńczego. W tym roku obchodzimy także 100-lecie trzeciego powstania śląskiego, które jak wiemy, zakończyło się sukcesem. Dla uczczenia pamięci wszystkich tych, którzy polegli w tym powstaniu, a także założycieli klubu sportowego LKS Naprzód Czyżowice, podczas dzisiejszej uroczystości odsłonimy i poświęcimy dwie pamiątkowe tablice, a także zostaną wręczone wyróżnienia, nagrody i odznaczenia zasłużonym zawodnikom, działaczom i sponsorom klubu - powiedział Jerzy Cichy, prezes LKS Naprzód Czyżowice.

Z okazji 100-lecia Ludowego Klubu Sportowego Naprzód Czyżowice dwóch społeczników, Jerzy Cichy i Piotr Pawlica, napisało książkę pt. „Historia czyżowickiego sportu”.

Co w programie

Podczas obchodów jubileuszu klubu w sobotę odbył się dziecięcy turniej piłki nożnej im. Stanisława Mikosa, mecz o mistrzostwo A-klasy Naprzód Czyżowice - Naprzód Syrynia oraz turniej skatowy o puchar 100-lecia LKS Naprzód Czyżowice. Nie zabrakło również gier i zabaw dla dzieci.

Niedzielne obchody z kolei rozpoczęły się mszą świętą w intencji 100-lecia klubu, następnie odbył się przemarsz korowodu z kościoła na boisko sportowe, gdzie zostały odsłonięte pamiątkowe tablice, a także wręczono nagrody i wyróżnienia. Po części oficjalnej, już na sportowo, odbył się mecz piłki nożnej kobiet (I liga) i mecz piłki nożnej oldboyów Naprzód Czyżowice-Odra Wodzisław Śląski. Drugi dzień obchodów był również urozmaicony artystycznie - pomiędzy meczami wystapił zespół wokalny "Dolce Canto" i kapela "Ujki". 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].