Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Michał Fita chce poczuć swąd palonej gumy. "Stolica driftu w Polsce"

Były wiceprezydent Raciborza, a obecnie dyrektor Tkalni - Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu, jako współorganizator 55 rundy Drift Open, to raciborski akcent w organizacji motoryzacyjnego show ulicami miasteczka na Opolszczyźnie.

Michał Fita chce poczuć swąd palonej gumy. "Stolica driftu w Polsce"
Michał Fita z Marcelem Głogowskim wiceburmistrzem Kietrza, zapalonym motocyklistą. Fita mówi, że święto driftu w Kietrzu będzie największym wydarzeniem na pograniczu

Od 16 do 18 lipca w Kietrzu odbywać się będzie 55 runda Drift Open. Zawody odbędą się w formule, które dopuszcza zawodników PRO i Masters. Zaplanowano przejazdy w parach na ulicach miasta.

Gospodarza imprezy będzie reprezentował Jacek Olejnik wieloletni zawodnik Drift Open.

Organizatorzy zapewniają, że trasa zostanie przygotowana „pod widza i zlokalizowana będzie w rejonie ratusza; powstanie sztuczne rondo i będzie dużo dymu oraz hałasu; auta pojadą drzwi w drzwi”. Kibice będą mogli obejrzeć auta z bliska, wsiąść do nich i zrobić sobie zdjęcie z zawodnikiem. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w internecie. Kulminacyjne momenty Drift Open to sobotnie (16 lipca) kwalifikacje w godz. od 14.40 do 20.30 oraz pojedynki w parach w niedzielę (17 lipca), między godz. 14.00 a 17.30.

Nad częścią kulturalną towarzyszącą wydarzeniom na torze czuwa raciborzanin Michał Fita, kierujący kietrzańskim centrum kultury i sportu. Drift Open będzie jedną z atrakcji z okazji 700-lecia Kietrza.

- Robimy wszystko, że Kietrz został w lipcowy weekend stolicą driftingu w naszym kraju - mówił Fita na konferencji prasowej promującej imprezę. Dodał tam, że liczy na ryk silników i zapach palonej gumy, które będą atrakcją ulicznych pojedynków samochodowych.

Ludzie

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TakaTaSłużba (89.171. * .51) 08.07.2021 17:09

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. W Raciborzu nie zainicjował właściwie nic, a w Kietrzu... palenie gumy. Jakie to ekologiczne, jakie innowacyjne, jakie kulturalne i jakie rozwojowe...

~TAJEMNICZY_ (83.30. * .13) 08.07.2021 10:05

Już raz poczuł kiedy Polowy kazał mu palić gumę z urzędu miasta :D