Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Czwarty Łotysz w kadrze JKH GKS Jastrzębie

14.07.2021 13:01 | 0 komentarzy | dud

Do drużyny JKH GKS Jastrzębie dołączy 27-letni napastnik Arturs Sevcenko, który podpisał z klubem roczny kontrakt.

Czwarty Łotysz w kadrze JKH GKS Jastrzębie
Fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zbieżność nazwisk z Eriksem nie jest przypadkowa - Arturs to o trzy lata młodszy brat defensora JKH.

Arturs Sevcenko urodził się 24 kwietnia 1994 roku w Dyneburgu, skąd pochodzi nie tylko jego brat, ale także kolejny z  łotewskich zawodników występujących w Jastrzębiu - Maris Jass. Nowy napastnik JKH GKS Jastrzębie mierzy 183 cm wzrostu i waży 82 kg. Przygodę z hokejem Arturs rozpoczął w młodzieżowym klubie z rodzinnego miasta, skąd przeszedł do nieistniejącego już DHK Latgale, w którego barwach zadebiutował w łotewskiej ekstraklasie w sezonie 2010/11.

Następnie Artur Sevcenko trafił do HK Ryga i w klubach ze stolicy kraju (HK, Dynami) występował aż do sezonu 2014/15, zdobywając również uznanie ze strony selekcjonerów młodzieżowych reprezentacji Łotwy. Z drużynami narodowymi U18 i U20 miał okazję w latach 2012-14 zagrać w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. Podczas turnieju Elity w Ufie zdobył nawet gola w przegranym meczu ze Szwajcarią (2:7), trafiając do bramki rywali w 24. minucie (na 2:3).

W 2015 roku Sevcenko zaliczył epizod w amerykańskim Idaho Jr. Steelheads, po czym wrócił do Europy, reprezentując barwy białoruskich ekip Chimika-SKA Nowopołock i Niomana Grodno. Z kolei na lata 2017-21 przypada francuska część kariery nowego napastnika JKH GKS, który strzelał wówczas gole dla występujących w Ligue Magnus drużyn z Mulhouse i Amiens.

Artur Sevcenko jest czwartym Łotyszem w kadrze JKH GKS Jastrzębie na sezon 2021/22 po Marisie Jassie, Frenksie Razgalsie i Eriksie Sevcenko.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl