Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzi piłkarze z Raciborza, Kornowaca i Tworkowa grają o zwycięstwo w Powiatowym EURO [ZDJĘCIA]

19 lipca rozpoczął się wakacyjny turniej piłki nożnej dla dzieci. Organizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Raciborski we współpracy z bibliotekami w Raciborzu i gminach powiatu.

Młodzi piłkarze z Raciborza, Kornowaca i Tworkowa grają o zwycięstwo w Powiatowym EURO [ZDJĘCIA]
Mecze są rozgrywane na boisku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu.

Starosta Swoboda odgwizdał początek turnieju

Sześć drużyn przystąpiło do rywalizacji w ramach "Powiatowego EURO". Zawodnicy mają od 8 do 10 lat. Rozgrywki prowadzone są w systemie każdy z każdym. Finał odbędzie się w środę 21 lipca.

- To jedna z wielu imprez, jakie organizujemy w powiecie. Na "Wakacje w powiecie" przeznaczyliśmy ponad 100 tysięcy złotych - mówi starosta Grzegorz Swoboda, który otworzył turniej razem z dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu Małgorzatą Szczygielską.

- W przeszłości z młodzieżą bardzo chętnie grałem w piłkę nożną, choć nie ukrywam, że siatkówka jest bliższa memu sercu - mówi Nowinom starosta Grzegorz Swoboda.

Wakacje w powiecie

Za organizację "Powiatowego EURO" odpowiada Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu oraz biblioteki gminne. Pieniądze na organizację turnieju pochodzą z budżetu powiatu raciborskiego. Wydarzenie wpisuje się w cykl imprez "Wakacje w powiecie". Obok MiPBP w Raciborzu, organizują je: Młodzieżowy Dom Kultury, Powiatowe Centrum Sportu (tzw. "Sokół") oraz Zamek Piastowski w Raciborzu. Szczegóły w załącznikach:

Biblioteka - Wakacje w powiecie (program) Zamek - Wakacje w Powiecie - LIPIEC 2021 (program) Zamek - Wakacje w Powiecie - SIERPIEŃ 2021 (program) PCS - Wakacje w powiecie (program)

Trzy cykle wakacyjnych imprez

Dodajmy, że w te wakacje MiPBP w Raciborzu zaangażowała się w organizację trzech przedsięwzięć kierowanych do dzieci: Lata w mieście (Kosmiczne lato z biblioteką - więcej informacji TUTAJ), Lata z biblioteką dla niepełnosprawnych (więcej informacji TUTAJ) oraz Wakacji w powiecie.

Ludzie

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].