Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ile zarobi Justyna Święty-Ersetic za złoty medal z Tokio?

Jak podał Polsat Sport za dziennikarzem Andrzejem Kostyrą, każdy z grona biegaczy, którzy wywalczyli złoty medal w sztafecie 4x400 m, może liczyć na około 400 tys. zł. Płacą PKOl i Ministerstwo Sportu.

Ile zarobi Justyna Święty-Ersetic za złoty medal z Tokio?
Biegacze ze złotej sztafety na IO w Tokio 2021. Druga z prawej Justyna Święty-Ersetic z Raciborza/zdj. PKOl

Polsat Sport poinformował, że biegacze i biegaczki ze sztafety mieszanej, która wybiegała na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio złoty medal, mogą liczyć na „solidne nagrody i pokaźną sumę pieniędzy”. W tym gronie jest raciborzanka Justyna Święty-Ersetic.

Dziennikarz i komentator sportowy Andrzej Kostyra podał na Twitterze, że lekkoatleci mogą liczyć na 400 tys. zł dla każdego biegacza. Nagrody mają być równe dla całej ekipy, która walczyła w półfinale i finale (tam pobiegła Święty - Ersetic).

W Polsacie Sport wyjaśniono (za Kostyrą), że:

90 tys. zł będzie pochodzić z Polskiego Komitetu Olimpijskiego;

80,5 tys. zł z Ministerstwa Sportu;

resort przyzna też dwuletnie stypendium w wysokości 9 tys. 430 zł.

Po ukończeniu 40 lat i zakończeniu kariery wyczynowca złości medaliści zyskają prawo do olimpijskiej emerytury. Ta aktualnie wynosi 2 tys. 600 zł miesięcznie.


Czytaj także:

https://sport.nowiny.pl/180572-justyna-swiety-ersetic-ze-zlotem-na-igrzyskach-olimpijskich-w-tokio-raciborz-swietuje.html?display=Feedback

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gggf (83.27. * .215) 07.08.2021 18:29

Daniel t. czy był

~Rrt (188.117. * .61) 03.08.2021 11:02

Fajnie mi wyświetlila się śmieszna reklama pracy w DHL za śmieszne pieniądze , więc z czym do ludzi, więcej dostanie ona emerytury niż płaca w tym DHL haha