Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezes Victorii: serce rośnie sukcesem Justyny. Sławomir Szwed o dwójce biegaczy z Raciborza w Tokio

Drugi raz mamy na igrzyskach dwuosobową reprezentację naszej szkoły, miasta i klubu. Radość z sukcesu Justyny jest przeogromna. Wierzę, że jej drugi medal jest w zasięgu. Życzyłem jej esemesem zdrowia, bo tego jej najbardziej teraz potrzeba - mówi nam Sławomir Szwed prezes MKS SMS Victoria Racibórz, klubu, którego wychowanką jest złota medalistka z Tokio Justyna Święty-Ersetic.


Prezes Victorii: serce rośnie sukcesem Justyny. Sławomir Szwed o dwójce biegaczy z Raciborza w Tokio
Złota medalistka z Tokio Justyna Święty-Ersetic i prezes MKS SMS Victoria Racibórz Sławomir Szwed

- Szwed przypomina, że wcześniej olimpijski medal wywalczył Krzysztof Zwoliński na igrzyskach w Moskwie w 1980 roku, także w sztafecie - 4x100 m. - Były jeszcze starty Krzysztofa Mehliha w Atlancie oraz Artura Nogi i Michała Rokickiego w Pekinie.- Teraz znowu mamy dwoje absolwentów ZSOMS na olimpiadzie, bo oprócz Justyny Święty-Ersetic jest w kadrze biegaczy Patryk Grzegorzewicz. Mam nadzieję, że wystąpi w męskiej sztafecie, która moim zdaniem ma szanse na finał. Patryk zaraz po olimpiadzie jedzie do Kenii na juniorskie mistrzostwa świata - mówi prezes Szwed.Sukcesy Justyny, to w dużym stopniu efekt długoletniej pracy jej trenerów w ZSOMS w tym Kazimierza Stępnia (liceum), Piotra Morki (gimnazjum). Nie można zapomnieć o jej pierwszych krokach w sporcie, które miały miejsce w szkole w Ocicach, którą kieruje Andrzej Skurk (także nauczyciel wf) - zaznacza prezes Victorii Racibórz.

Długoletni działacz cieszy się sukcesem wychowanki Victorii Racibórz Justyny Święty-Ersetic i podkreśla, że dzięki jej osiągnięciom znów jest głośno o sportowym Raciborzu. - Jestem w serdecznym kontakcie z Przemkiem Babiarzem i wymieniamy się na bieżąco informacjami. On polubił Racibórz i chętnie w swoich relacjach podkreślał związek Justyny z jej rodzinnym miastem. Ona też o tym nie zapomina, wierzę, że na miejscu jej wkład w rozsławianiu naszego miasta też będzie doceniony. Podoba mi się inicjatywa jej męża Dawida, który chce zorganizować strefę kibica, by Racibórz kibicował Justynie - podkreśla S. Szwed.Jego zdaniem osiągnięcia Święty-Ersetic i obecność w kadrze olimpijskiej Grzegorzewicza potwierdzają, że raciborski system: silna w sporcie SP15, później kontynuacja nauki i treningów w ZSOMS i następnie studia PWSZ przynosi wymierne efekty. - Do tego trzeba wrócić, to trzeba pielęgnować, bo w ostatnim czasie tego nie mieliśmy w pełnym wymiarze - podsumowuje S. Szwed.

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Podpisz_sie (89.205. * .129) 05.08.2021 16:49

Tak jest. Nie ona jedyna była szlifowana przez Piotra Morkę. Super człowiek

~Stefano (83.22. * .128) 05.08.2021 16:35

Justyna nigdy nie chodziła do SP 15 ani do PWSZ. To jest samorodny diament oszlifowany w SMSie przez trenera Piotra Morkę a nie produkt systemu szkolenia.

~żart_roku (89.151. * .97) 05.08.2021 15:46

"Sukcesy Justyny, to w dużym stopniu efekt długoletniej pracy jej trenerów w ZSOMS" Hahahahaha, Jasne!!!