Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szkoła w Ocicach gotowa na strefę kibica. "To będzie przyjemność"

W sobotę na godzinę przed startem w Tokio kobiecej sztafety 4x400 m ruszy w Zespole Szkół nr 2 w dzielnicy Raciborza strefa kibica Justyny Święty-Ersetic. Potwierdza to dyrektor placówki Andrzej Skurk. To on był pierwszym „trenerem” złotej medalistki z Tokio, gdy ta chodziła do ocickiej podstawówki.

Szkoła w Ocicach gotowa na strefę kibica. "To będzie przyjemność"
Andrzej Skurk kierujący szkołą w Ocicach uczył tam wychowania fizycznego, kiedy w podstawówce była Justyna Święty. "Miała szóstkę na koniec" - wspomina.

Skurk uczył wtedy wychowania fizycznego. Czy „Złota Justyna” już wtedy wykazywała oznaki swego wielkiego talentu do biegania? - Na wszystkie zawody międzyszkolne ją zabierałem. bo się wyróżniała. Pamiętam, że z wf wystawiłem jej szóstkę - uśmiecha się A. Skurk.

Jak podkreśla, z przyjemnością przyjdzie w sobotę do pracy, żeby pomóc Dawidowi Erseticowi - mężowi Justyny Święty-Ersetic i jego znajomym urządzić w szkole strefę kibica.

Ta planowana jest w sali gimnastycznej, gdzie staną dwa duże monitory. - Wybieramy pomieszczenie pod dachem, bo widać co się dzieje z pogodą - zaznacza A. Skurk.

Dyrektor zaznacza, że będzie musiał podporządkować wydarzenie obostrzeniom pandemicznym. - Będą obowiązywały maseczki. Spodziewam się umiarkowanej liczby fanów, bo pojemność sali trzeba dostosować do obowiązujących przepisów - dodaje szef placówki w Ocicach. Dostrzega funkcję integracyjną przedsięwzięcia. Skurk pamięta, jak wielu mieszkańców dzielnicy przyszło w 2018 roku witać Święty-Ersetic po sukcesach na ME w Berlinie.

Finał sztafety olimpijskiej 4x400 m zaplanowano w sobotę 7 sierpnia o godz. 14.30 czasu polskiego. Nie ma pewności, że pobiegnie w nim Justyna Święty-Ersetic. Skład ustalany jest na odprawie w dniu startu. Przypomnijmy, że zestawienie biegaczy w finałowym biegu sztafety mieszanej trenerzy zmienili niemal w ostatniej chwili. Z wywiadu w TVP Sport po zwycięskim biegu kwalifikacyjnym wynika, że można jednak liczyć na to, że raciborzanie obejrzą na bieżni absolwentkę szkoły w Ocicach. Święty-Ersetic mówiła tam: „do zobaczenia w sobotę”.

Wspólne kibicowanie musi się odbyć w reżimie sanitarnym. Zdj. FB Dawida Ersetica
Na tych ekranach będzie można 7 sierpnia śledzić olimpijską rywalizację. Zdj. FB Dawida Ersetica

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].