Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacy, orkiestra i tort - tak Racibórz przywita podwójną medalistkę z Tokio Justynę Święty-Ersetic

Olimpijkę przywiozą na stadion miejski strażacy - ochotnicy i zawodowcy. Będą jej towarzyszyć od miejskich rogatek. Na Zamkową ma wjechać strażacka eskorta złożona z kilku wozów bojowych. Na miejscu odbędzie się wcześniej pokaz sztafety z biegaczami "Victorii". Wiceprezydent Wacławczyk przyjdzie na stadion ze złotymi słonecznikami oraz tortem.

Strażacy, orkiestra i tort - tak Racibórz przywita podwójną medalistkę z Tokio Justynę Święty-Ersetic
Na stadionie miejskim podwójną medalistkę przywita głos Piotra Kielara znanego konferansjera raciborskich wydarzeń sportowych. Na zdjęciu z Tomaszem Bielińskim wicedyrektorem ośrodka

- Zaczynamy o godz. 17.00 i będziemy czekali. By wypełnić ten czas oczekiwania, zorganizujemy dla zebranych pokazową sztafetę i być może jeszcze bieg dla dzieci na 400 m - mówi nam Paweł Król dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. W organizacji przywitania na Zamkowej pomagają mu m.in. Beata Monica-Szyjka i Pracownia Przyszłości.

Na stadionie mają być food tracki, żeby na miejscu można było się posilić w trakcie oczekiwania na Justynę Święty-Ersetic. Ta ma wysiąść z samochodu przy bramie stadionu i wejść prowadzona przez raciborską orkiestrę dętą Plania. Konferansjerem wydarzenia będzie Piotr Kielar ze starostwa powiatowego.

- To jest oddolna inicjatywa, Miasto użycza obiekt OSiR pod to wydarzenie. Będę reprezentował tam władze Raciborza. Przygotowaliśmy dla pani Justyny bukiet złotych słoneczników oraz okolicznościowy tort - zdradził nam pierwszy zastępca prezydenta Raciborza Dawid Wacławczyk (Dariusz Polowy przebywa na urlopie).

Wiceprezydent zaznacza, że na oficjalne gratulacje władz miejskich dla podwójnej medalistki igrzysk przyjdzie jeszcze czas (wstępnie jest to planowane w trakcie Dni Raciborza). Przewidziana jest dla niej nagroda finansowa, której wysokości jeszcze nie ustalono. Środki mają pochodzić z funduszu reprezentacyjnego prezydenta.

Co ciekawe, aktualnie Miasto nie ma umowy promocyjnej z Justyną Święty-Ersetic, którą zawierała z nią przez ostatnie lata. Wskutek ruchów budżetowych przy ustalaniu wydatków na promocję Raciborza rządząca miastem opozycja (Razem dla Raciborza/Niezależni Michała Fity) ucięła prezydentowi Polowemu m.in. te środki wydziału promocji.

Justyna Święty-Ersetic o powrocie do kraju: https://twitter.com/i/status/1424684090754801670

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do_nizej (94.254. * .49) 10.08.2021 12:22
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

To se napisz do straży te twoje pytania a nie tutaj trollu

ble 10.08.2021 11:05
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

ble 10.08.2021 10:00
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~doitnow (162.250. * .88) 10.08.2021 06:14
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~gadzinowka (162.220. * .136) 09.08.2021 22:54
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Selfikarze (46.134. * .223) 09.08.2021 21:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Żałosne jest to wieszanie się polityków (i byłych polityków) na sportowcach.

~crocodillo (188.172. * .72) 09.08.2021 20:48
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~do_ble (93.179. * .78) 09.08.2021 20:32
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

ble 09.08.2021 18:24
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~innasluzba (188.172. * .74) 09.08.2021 16:09
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~TakaTaSłużba (89.171. * .51) 09.08.2021 15:48
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~agopnoia (188.172. * .76) 09.08.2021 15:42
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem