Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czernica lepsza od Lubomi [ZDJĘCIA]

Zasłużonym zwycięstwem Czernicy zakończył się jej sobotni mecz z Lubomią. Rywal, sklejający na szybko przed sezonem swój skład, dzielnie postawił się przeciwnikom.

Czernica lepsza od Lubomi [ZDJĘCIA]
Fot. Łukasz Kozik

Już od początku meczu Zameczek przejął inicjatywę i stwarzał sobie sytuacje. Brakowało jednak skutecznego wykończenia. Najlepsze okazje zmarnowali Norbert Franke, Kamil Smal i Krzysztof Łaciok, którzy nie trafili w bramkę przeciwnika. Szczególnie ta ostatnia powinna zakończyć się golem. Jedyne w tym czasie godne odnotowania zdarzenie pod bramką Zameczku, to strzał z rzutu wolnego Aleksandra Kwieka, doświadczonego ligowca, z którym nie miał problemu Dawid Fugiel, bramkarz gospodarzy. Z biegiem czasu mecz zaczął się jednak wyrównywać i wtedy gola zdobyła Czernica. W 38. minucie Mariusz Reguła podał do Smala, ale uprzedził go Kamil Rogalski. Zawodnik gości jednak tak niefortunnie interweniował, że zaskoczył swojego bramkarza. Prowadzenie podwyższyć mógł dwukrotnie Franke, ale oba jego strzały padły łupem Leszka Romańskiego, golkipera Silesii. Gdy już się wydawało, że Czernica będzie schodzić na przerwę z prowadzeniem, to w doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut wolny. Piłkę po wrzutce Kwieka lekko smyrnął Kamil Biły i piłka wpadła do bramki - 1:1.

Po zmianie stron przewaga Czernicy była jeszcze większa. Na początku drugiej połowy trzy dobre okazje miał Marcin Sobczak, ale za każdym razem nie trafiał w bramkę. Po 20 minutach gry dwie okazje miała Lubomia, ale ani Dawid Tarasiewicz, ani Dawid Lenart nie skorzystali z błędów defensywy miejscowych. W końcu w 70. minucie przyszło przełamanie. Wrzutkę z rzutu rożnego Reguły wykorzystał Sobcak kierując głową piłkę do siatki i Zameczek odzyskał prowadzenie. Drużyna gospodarzy szybko chciała pójść za ciosem i w przeciągu dwóch kolejnych minut trzykrotnie sprawdzała dyspozycję bramkarza Silesii. Ani jednak Smal, ani Łukasz Sell, ani Sobczak nie zdołali go pokonać. Zrobił to w końcu w 78. minucie Smal, który wykorzystał wrzutkę Patryka Krzysztonia i głową uderzył tak, że piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Cztery minuty później około 25 metrów przed bramką faulowany był Reguła, a sam pokrzywdzony strzałem z rzutu wolnego podwyższył prowadzenie Zameczku na 4:1. Czernica miała jeszcze sześć sytuacji bramkowych, ale nie zdołała już zmienić rezultatu. Najpierw niecelnie z dystansu strzelał Sobczak, potem po dwóch strzałach Smala piłkę złapał Romański, a następnie do prostopadłego podania nie zdążył dojść Przemysław Warło. W doliczonym czasie gry strzał debiutującego w ekipie gospodarzy Mateusza Pawlaka padł łupem Romańskiego, a na koniec Smal uderzył nad jego bramką.

LKS Zameczek Czernica - LKS Silesia Lubomia 4:1 (1:1)

  • 1:0 - Kamil Rogalski (38. samobójcza)
  • 1:1 - Kamil Biły (45+1.)
  • 2:1 - Marcin Sobczak (70.)
  • 3:1 - Kamil Smal (78.)
  • 4:1 - Mariusz Reguła (82. wolny)

Czernica:

Dawid Fugiel - Mateusz Tuleja, Grzegorz Styczeń, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Karol Bochenek (75. Przemysław Warło), Mariusz Reguła - Aleksander Szweda (46. Łukasz Sell), Kamil Smal, Norbert Franke (70. Mateusz Pawlak) - Marcin Sobczak (80. Michał Świdergoł).

Lubomia:

Leszek Romański - Kamil Biły, Błażej Biły, Aleksander Kwiek, Dawid Lenart, Robert Pawełek (70. Przemysław Nowak), Marcin Porwoł, Kamil Rogalski, Krzysztof Skorupski (46. Michał Kolorz), Marcin Szymiczek, Dawid Tarasiewicz.

Żółte kartki: Sell, Krzysztoń - K.Biły.

Widzów: około 80.

Łukasz Kozik


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].