Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lisy za silne dla jastrzębian [ZDJĘCIA]

JKH GKS Jastrzębie przegrał z włoskim HC Bolzano w pierwszym meczu Hokejowej Ligi Mistrzów na Jastorze. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Jednak na swoim koncie może zapisać pierwszy punkt. 

Lisy za silne dla jastrzębian [ZDJĘCIA]

Zdobycie tytułu Mistrza Polski otworzyło zawodnikom z Jastrzębia drogę do Ligi Mistrzów. To niewątpliwie historyczny moment dla klubu, gdyż do tej pory do elitarnych rozgrywek awansowały tylko Comarch Cracovia oraz GKS Tychy. 

Pierwszy mecz podopieczni Roberta Kalabera rozegrali w piątek, 3 września, z HC Bolzano. Popularne "lisy" to dziewiętnastokrotni mistrzowie Włoch, jednak do CHL awansowali za sprawą srebrnego medalu austriackiej międzynarodowej ligi ICEHL. 

Wynik pierwszego spotkania w CHL otworzył Daniel Catenacci po podaniu Angelo Miceli. Po niespełna sześciu minutach Vitālijs Pavlovs podał do Artūrsa Ševčenki, a ten celnym strzałem pokonał Justina Fazio. Jastrzębianie wyszli na prowadzenie dopiero w drugiej tercji. Maciej Urbanowicz zagrał do Mateusza Bryka, a ten celnym strzałem pokonał włoskiego bramkarza. Niestety w ostatniej minucie drugiej tercji podopieczni Douga Lasona doprowadzili do remisu. Trzecia tercja oraz dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii rzutów karnych lepsi okazali się Włosi. 

W drugim dzisiejszym meczu grupy H, w której występuje JKH GKS Jastrzębie, austriacki Red Bull Salzburg pewnie pokonał na wyjeździe mistrza Norwegii Frisk Asker 6:2. JKH z 1 punktem po pierwszej kolejce jest obecnie na 3. miejscu.

To nie koniec emocji na Jastorze. Kolejny mecz Hokejowej Ligi Mistrzów w najbliższą niedzielę, 5 września. JKH GKS podejmie Red Bull Salzburg. Początek o godz. 17.30.

JKH GKS Jastrzębie - HC Bolzano 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1)

0:1 Catenacci - Miceli 10:27

1:1 A. Ševčenko - Pavlovs - Urbanowicz 16:23

2:1 Bryk - Urbanowicz - Kostek 32:43

2:2 Catenacci - Frank 39:02

2:3 Findlay (rzut karny)

Widzów: 952.

JKH: Nechvátal - Górny, Bryk, Kasperlík, Rác, Baszyrow - Kostek, Ē. Ševčenko, Urbanowicz, Pavlovs, A. Ševčenko - Jass, Horzelski, Kalns, Mlynarovič, Razgals - Gimiński, Kamienieu, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Trener: Róbert Kaláber.

HCB: Fazio - Maione, Lowe, Frank, Findlay, Gazley - DeHaas, Plastino, Miceli, Catenacci, Halmo - Trivellato, Di Perna, Mizzi, Bernard, Frigo - Glück, Pitschieler, Alberga, Insam.

Trener: Doug Mason.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].