Czwartek, 16 września 2021

imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

RSS

Red Bull Salzburg wysoko pokonał JKH GKS Jastrzębie

13.09.2021 14:31 | 0 komentarzy | dud

W czwartym meczu fazy grupowej Champions Hockey League JKH GKS Jastrzębie musiał uznać wyższość Red Bull Salzburg, który wysoko wygrał 6:1 (0:0, 1:1, 5:0).

Red Bull Salzburg wysoko pokonał JKH GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trzech pierwszych kwadransach niedzielnego pojedynku w Mieście Mozarta ekipa trenera Roberta Kalabera ponownie rozgrywała bardzo dobre zawody, jednak w ostatnim Austriacy niestety rozwiązali "worek z bramkami". Porażka oznacza, że hokeiści z Jastora stracili szansę na awans do dalszych gier.

W pierwszej tercji kibice nie zobaczyli żadnego gola, a najlepszą okazję do otwarcia wyniku miał Frenks Razgals, po którego strzale gospodarzy uratował słupek. W drugiej odsłonie kibice byli świadkami znakomitej walki "cios za cios". Pierwszy skuteczny wyprowadził Red Bull w 30. minucie, gdy przy grze w przewadze (pierwszej tego dnia) skuteczną dobitką po strzale Petera Schneidera popisał się Mario Huber. Jastrzębianie nie załamali się utratą gola i odpowiedzieli około dwieście sekund później, kiedy to Dominik Jarosz obsłużył świetnym podaniem Martina Kasperlika, a ten w swoim stylu szybkim rajdem doprowadził do remisu.

Na starcie trzeciej tercji to JKH GKS Jastrzębie był bliższy uzyskania prowadzenia, m.in. za sprawą akcji Macieja Urbanowicza, którego w ostatniej chwili uprzedził obrońca gospodarzy. Początkiem nieszczęścia JKH okazała się pechowa sytuacja z pierwszych minut po przerwie, gdy w ferworze walki zraniony w twarz został Maris Jass. Niebawem w grze jastrzębian coś się zacięło, co szybko wykorzystał Jakub Borzęcki, który strzałem z dystansu pokonał Patrika Nechvatala. Wraz z upływem czasu było jeszcze gorzej, bo Salzburg poszedł za ciosem, w ciągu czterech kolejnych minut doprowadzając do wyniku 4:1. W tej sytuacji w 51. minucie Czech opuścił bramkę na rzecz debiutującego w CHL Michała Kielera. Mentalnie rozbici jastrzębianie nie byli w stanie powstrzymać będących w uderzeniu Austriaków, którzy bezlitośnie wykorzystali chwilę słabości gości i w ten sposób wykuli sobie awans do kolejnej rundy.

Przed JKH powrót do ekstraligowej rzeczywistości, czyli inauguracja sezonu PHL. Drużynę od razu czeka ciężkie zadanie, a mianowicie wyjazdowe starcie w Tychach, które odbędzie się w najbliższy piątek. Z kolei do CHL JKH wróci w październiku dwumeczem z Frisk Asker, z którym powalczy o trzecie miejsce w grupie.

Red Bull Salzburg - JKH GKS Jastrzębie 6:1 (0:0, 1:1, 5:0)

  • 1:0 Huber (Raffl, Schneider) 29:36 5/4
  • 1:1 Kasperlik (Jarosz, Górny) 32:47
  • 2:1 Borzęcki (Brennan, Huber) 46:31
  • 3:1 Loney (Brennan, LoVerde) 47:36
  • 4:1 Loney (Jarvinen, Raffl) 50:31
  • 5:1 Nissner (Brennan, Wukovits) 52:46
  • 6:1 Raffl (Schneider, Nissner) 55:24

JKH GKS Jastrzębie:

Nechvatal (od 50:32 Kieler) - Bryk, Górny, Ł. Nalewajka, Rac, Kasperlik - Kostek, E. Sevcenko, A. Sevcenko, Pavlovs, Urbanowicz - Kamienieu, Jass, Razgals, Mlynarović, Kalns - Gimiński, Pelaczyk, Jarosz, R. Nalewajka, Baszyrow.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl