Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

CROSSGAMES 2021, czyli najlepsi zawodnicy CrossFit z Raciborza wyszli z sali [ZDJĘCIA]

W sobotę 18 września przy ul. Żółkiewskiego odbyła się kolejna edycja zawodów w formule crossfit. Na starcie zgłosiło się 50 zawodników (kobiet i mężczyzn), którzy startowali w trzech grupach wiekowych: do 35 lat, do 45 lat i 45+.

CROSSGAMES 2021, czyli najlepsi zawodnicy CrossFit z Raciborza wyszli z sali [ZDJĘCIA]
Od lewej: Agnieszka Piątek, Karolina Kurzeja, Eliza Przybyła, Milena Przybyła i Beata Klimas

Crosstrening jest treningiem ogólnorozwojowym, którego podstawą są ruchy funkcjonalne, a łączącym w sobie elementy treningu gimnatycznego, kondycyjnego oraz siłowego. Charakteryzuje się ciągłą zmiennością, każdy trening jest innym zestawem ćwiczeń o różnej intensywności oraz ilości powtórzeń.

Celem Crosstreningu jest poprawienie u ćwiczącego wytrzymałości, siły, elestycznosći, zwinności, szybkości, kondycji, równowagi oraz wydolności oddechowej. Realizowane jest to poprzez ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, ale również za pomocą dodatkowe sprzętu, takiego jak drążki, skrzynie, sztangi, hantle, kettlebells czy nawet skakanka

Jednym z podstawowych założeń jest dokładność wykonywania ćwiczeń, dzięki czemu jest to trening odpowiedni dla ludzi na każdym poziomie zaawansowania, a jego wszechstronność pomaga w rozwoju ogólnej sprawności fizycznej. Jest to więc trening odpowiedni zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Wyniki Racibórz CROSSGAMES 2021

Women Do 35 lat

1m Agnieszka Piątek

2m. Karolina Kurzeja

3m. Eliza Przybyła

Women 35+

1m Emilia Stajner

2m Ola Nowakowska

3m Magda Pawłowska

Men do 35 lat

1m Mateusz Rajda

2m Adrian Tlon

3m Bartosz Kopciuch

Men do 45 lat

1m Arkadiusz Galdia

1m Marcin Paskuda

2m Andrzej Klima

3m Damian Nowakowski

Men 45+

1m Marcin Węgrzynowski

2m Roman Krupa

3m Jarosław Turlejski

Najlepszy zawodnik turnieju

Mateusz Rajda

Najlepsze zawodniczki turnieju

Emilia Stajner, Agnieszka Piątek

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].