Sobota, 23 października 2021

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Jastrzębski Węgiel poznał rywali w Lidze Mistrzów

25.09.2021 15:05 | 0 komentarzy | dud

W piątek w Lublanie odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów. W czwartej rundzie rozgrywek rywalami Jastrzębskiego Węgla będą: niemiecki VFB Friedrichshafen, belgijski Knack Roeselare oraz drużyna z eliminacji.

Jastrzębski Węgiel poznał rywali w Lidze Mistrzów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy z zespołów to wicemistrz Niemiec, którego trenerem w nowym sezonie będzie znany chociażby z pracy w JW Australijczyk Mark Lebedew. Belgowie to z kolei mistrz swojego kraju, „etatowy” uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jeśli chodzi o trzeciego przeciwnika, to wyłonią go kwalifikacje, które wystartują w październiku.

Formuła nachodzącej edycji Ligi Mistrzów ma być taka sama, jak w edycji 2020. W fazie grupowej wystąpi 20 zespołów podzielonych na pięć grup po cztery drużyny w każdej z nich. Każdy zespół ma rozegrać po trzy mecze u siebie i trzy na wyjeździe. Do ćwierćfinałów awansują zwycięzcy grup oraz trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc.

W minionym sezonie, z uwagi na pandemię koronawirusa, format rozgrywek uległ zmianie. W każdej z pięciu grup zorganizowane były po dwa turnieje, w których zespoły rywalizowały w systemie każdy z każdym.

Drużynie JW nie było dane wystąpić w fazie grupowej rozgrywek edycji 2021 ze względu na potwierdzone przypadki zakażeń koronawirusem w drużynie podczas badań wykonanych bezpośrednio przed wyjazdami na turnieje w Berlinie oraz Kazaniu.

Z kolei, rok wcześniej zespół szedł w rozgrywkach LM jak burza (pięć na sześć wygranych, m.in. dwukrotny triumf nad Zenitem Kazań), awansował do ćwierćfinału, ale w związku z pandemią COVID-19 europejska centrala siatkarska ostatecznie zdecydowała o zakończeniu sezonu, anulując wszystkie rozegrane mecze.

Teraz Jastrzębski Węgiel jako mistrz Polski był losowany z pierwszego koszyka, w którym znalazły się uznane siatkarskie „firmy” z Włoch oraz Rosji: Cucine Lube Civitanova, Sir Sicoma Perugia, Dynamo Moskwa oraz Zenit Sankt-Petersburg.

Czwarta runda, czyli faza grupowa Ligi Mistrzów wystartuje 30 listopada 2021 roku, zaś zakończy się 16 lutego 2022 roku.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl