Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Staram się łączyć pasję z nauką" – młodziutka Marta Piszczek z Rybnika odniosła ogromny sukces w jeździectwie

Nic tylko pogratulować. 13-letnia rybniczanka, Marta Piszczek, której ogromną miłością jest jazda konna, wraz ze swoim kompanem – koniem Ażurem, zdobyli pierwsze miejsce w kategorii Junior Młodszy podczas Mistrzostw Polski Południowej. 

"Staram się łączyć pasję z nauką" – młodziutka Marta Piszczek z Rybnika odniosła ogromny sukces w jeździectwie
Marta na podium, świętując pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Polski Południowej

"Staram się łączyć pasję z nauką" – młodziutka Marta Piszczek z Rybnika odniosła ogromny sukces na Mistrzostwach Polski Południowej

Marta ma zaledwie 13 lat, jest uczennicą 8 klasy szkoły podstawowej. Nie pozwala jednak na to, by młody wiek i masa nauki zatrzymywały ją w dążeniu do spełniania marzeń. Rybniczanka właśnie wywalczyła pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski Południowej.

Marta wraz z jej towarzyszem Ażurem

Trenuję codziennie 3-4 godziny. Staram się, aby treningi nie kolidowały z zajęciami w szkole. Zazwyczaj trenuję wcześnie rano (przed lekcjami) oraz wieczorem. Moje konie mają jeden dzień przerwy w tygodniu na wypoczynek. Staram się łączyć pasję z nauką – opowiada Marta. 

Marta reprezentuje klub klub jazdy konnej Elizar. Trenerem rybniczanki jest Pani Stanisława Gawałek. Ponadto, konsultacji jeździeckich udziela jej dwukrotny olimpijczyk i wieloletni trener Polskiej Kadry Narodowej, austriacki szkoleniowiec Rüdiger Wassibauer. 

Mam nadzieję, że Ażur i Marta są na początku kariery pełnej sukcesów. Ażur to bardzo wrażliwy koń, pełen wartości, ale nie należy do najłatwiejszych w jeździe. Myślę, że Marta jest wystarczająco utalentowana, by sobie z tym poradzić. Spodziewam się tego i życzę nowemu zespołowi ogrom sukcesów. Marta wykonuje kawał świetnej roboty. To wcale nie takie łatwe jeździć na koniu po kimś takim jak Adam Grzegorzewski. Oboje z Adamem pokładamy nadzieje po tym sukcesie na jeszcze lepsze wyniki. Przy okazji, gratulacje dla trenera! Świetna robota! – skomentował Rüdiger Wassibauer. 

Marta Piszczek dosiada obecnie dwóch koni. Ażur to koń po ogierze Candiavolo, koń wychodowany i trenowany przez Rudigera Wassibauera, w latach 2019 i 2020 podstawowy koń Adama Grzegorzewskiego reprezentującego Polskę na arenie międzynarodowej.  Drugi koń to Mavander, który w ostatnich latach startował m.in. w Atenach i w Istambule.

Mistrzostwa Polski Południowej odbywały się w dniach od 30 września do 3 października w Żywcu.

Ogromnie nas cieszy, że nasze wysiłki maja odzwierciedlenie w rezultatach. W przypadku jeździectwa bardzo istotnym elementem jest dobór właściwych koni oraz zgranie pary. W tym sporcie bardzo dobry jeździec niewiele osiągnie bez dobrego konia. Można powiedzieć, że chcąc osiągać dobre wyniki 50% wyniku robi koń a drugie 50% jeździec, przy czy niezbędne jest zgranie tych dwóch zawodników i intensywny trening. W przypadku Marty mamy zgrany zespół. – opowiada z dumą trenerka, Stanisława Gawałek. 

Ogólnopolskie zawody nie są niczym nowym dla Marty Piszczek. 13-latka regularnie startuje w ogólnopolskich zawodach zarówno w kategoriach juniorskich jak i seniorskich. Zaliczyła w tym roku udane starty w m.in. Sopocie, Bugusławicach (łódzkie), Lesznie czy Krakowie.

A już 7 do 10 października w hali Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice Marta będzie reprezentować Polskę w zawodach międzynarodowych w randze 2*. Zawodniczka zakwalifikowała się już także do finału halowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w ostatnim tygodniu października w Sopocie. W sezonie zimowym Martę zobaczymy w międzynarodowym cyklu Cavaliada (Warszawa, Poznań, Sopot, Kraków).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Miriammmm (193.93. * .27) 11.12.2021 22:54

Super.

~qqq (89.151. * .101) 17.10.2021 14:49
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Adrianna (193.93. * .27) 05.10.2021 13:59

Gratulacje.