Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmiany powrotne w rybnickiej B klasie [WIDEO]

Od sezonu 2021/2022 w meczach B klasy rybnickiej kluby mogą dokonywać tzw. zmian powrotnych. 

Zmiany powrotne w rybnickiej B klasie [WIDEO]

Materiał wideo:

Zmiany powrotne były stosowane już w rybnickiej C klasie, a od obecnego sezonu również w rybnickiej B klasie. 

Drużyny grają w 11-osobowych składach. W czasie spotkania każda drużyna może wymienić dowolną liczbę zawodników – zmiany powrotne. Minimalna liczba zawodników mogących brać udział w zawodach nie może być mniejsza od siedmiu. 

Uwaga! Zwraca się uwagę klubom, że zmiany powrotne wykonuje się identycznie jak zmiany normalne (kartkowe) w czasie przerwy w grze, na środku linii bocznej boiska, pomiędzy boksami dla zawodnika. Zawodnik może wejść na boisko po zejściu gracza zmienianego.

Od następnego sezonu przepis może zostać wprowadzony również w klasie A. Zmiany powrotne nie mogą być mylone ze zmianami lotnymi, które stosuje się np. w hokeju.

Przedstawiamy materiał wideo prezentujący system zmian powrotnych. Autorem jest Swojska Piłka.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~footballfan (185.135. * .148) 06.10.2021 21:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W rybnickiej c-klasie zmiany powrotne obowiązują od zeszłego sezonu, a nie od kilku. W B-klasie od tego sezonu. Szybko się obudziliście z tym newsem - tak około 7 kolejki... ;)

~Kibic2222 (188.147. * .84) 06.10.2021 15:05
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Swojska piłka to nie jest wiarygodne źródło informacji

~DziwnezewBklasieteż (5.173. * .243) 06.10.2021 12:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W C klasie Chwałecice grały z Gaszowicami ll kilkanaście minut w 12tu, sędziowie tego nie zauważyli, dopiero ktoś z Gaszowic interweniował. Dramat