Sobota, 23 października 2021

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Jastrzębski Węgiel rozegra pierwszy domowy mecz w sezonie

06.10.2021 20:11 | 0 komentarzy | dud

W piątek 8 października o godzinie 17:30 Jastrzębski Węgiel podejmie w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej ekipę Stali Nysa.

Jastrzębski Węgiel rozegra pierwszy domowy mecz w sezonie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po wyjazdowym zwycięstwie (3:1) na inaugurację nowego sezonu z beniaminkiem PlusLigi - LUK Politechniką Lubin, teraz Jastrzębski Węgiel będzie miał wreszcie okazję pokazać się przed własną publicznością w ligowym wydaniu.

Z powodu pandemii koronowirusa od połowy października minionego roku wszystkie wydarzenia sportowe w Polsce, w tym mecze PlusLigi, odbywały się bez udziału publiczności. Taki stan rzeczy utrzymał się do końca rozgrywek, jakże udanych dla klubu, bo zakończonych złotym medalem mistrzostw Polski, odzyskanym po 17 latach.

„Głód” spotkania fanów z drużyną była tak duży, że po zwycięskim finale PlusLigi kilkusetosobowa grupa sympatyków zgromadziła się przed jastrzębską Halą Widowiskowo-Sportową i wspólnie z zespołem fetowała wiktorię na miarę mistrzostwa Polski.

Nie licząc sparingu z BBTS-em Bielsko-Biała w okresie przygotowawczym oraz pokazowego meczu otwarcia sezonu z Fenerbahce Stambuł, w starciach o punkty fani mogli oglądać swoją ulubioną drużynę po raz ostatni we wrześniu 2020 roku.

19 września minionego roku JW pokonał u siebie w lidze z Asseco Resovię Rzeszów, a kilka dni później, 24 września, wygrał w eliminacjach Ligi Mistrzów z holenderskim klubem Draisma Dynamo Apeldoorn. Oba te spotkania zakończyły się zwycięstwami 3:0.

Później weszły w życie nowe zasady bezpieczeństwa epidemicznego i wydarzenia sportowe zostały zamknięte dla publiki.

Teraz fani znów będą mogli zasiąść na trybunach jastrzębskiej hali i „na żywo” delektować się siatkarskim widowiskiem.  – Fajnie, że kibice wrócili na ligowe hale. To jest jednak duża różnica, móc grać przy wypełnionych trybunach. Super, że kibice będą mogli zasiąść także w naszej hali, wspierać nas i miejmy nadzieję cieszyć się naszą grą. Zapraszam na mecz fanów zarówno z Polski, jak i Czech – apeluje Jan Hadrava, czeski atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Początek spotkania o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl