Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Transgraniczny Turniej Gier Barowych GraMy [ZDJĘCIA]

W niedzielę na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu został zorganizowany Transgraniczny Turniej Gier Barowych GraMy. Celem projektu jest polsko – czeska integracja drużyn, nawiązanie stałej współpracy oraz wypromowanie sportów barowych po obu stronach granicy. Zgromadzeni mieli okazję się zmierzyć w profesjonalnym turnieju kręglarskim, darcie oraz piłkarzykach.

Transgraniczny Turniej Gier Barowych GraMy [ZDJĘCIA]

Realizacja projektu to odpowiedź na problem dotyczący zaobserwowanego postrzegania gier barowych, jako tych kojarzących się ze spożywaniem alkoholu czy dymem papierosowym. Sporty barowe tj. kręgle, rzutki czy piłkarzyki to idealna forma spędzania czasu wolnego dla całych rodzin: zarówno dzieci, dorosłych i seniorów. Tego typu aktywność to wymagające wysiłku fizycznego i psychicznego ćwiczenia, które rozwijają zręczność i koordynację ruchowo-wzrokową, poprawiają refleks, zwinność i szybkość reakcji, a także dokładność i spostrzegawczość. Realizacja niniejszego projektu przyczyni się również do promocji miasta Racibórz i miasta Opava na obszarze transgranicznym, jako miejsc, gdzie rozegrane będą międzynarodowe turnieje, w tym pierwszy Transgraniczny Turniej w Sportach Barowych GraMY.

Po stronie czeskiej kręgle od wielu lat cieszą się dużą popularnością, jednak w Polsce ta dyscyplina traktowana jest raczej, jako rozrywka, a nie sport. Dzięki realizacji niniejszego projektu mieszkańcy Raciborza będą mieli okazję obserwować profesjonalnych graczy podczas międzynarodowych turniejów, co spowoduje inne postrzeganie tej dyscypliny i zwiększy zainteresowanie uprawianiem tego sportu. Z kolei w Czechach gra w rzutki jest mało popularna i kojarzona jako element wieczornych spotkań w pubach. W naszym kraju takie postrzeganie darta zmieniło się od czasów, kiedy to polscy zawodnicy, w tym: Krzysztof Kciuk czy Krzysztof Ratajski, zaczęli zdobywać międzynarodowe sukcesy w tej dziedzinie.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”.


Wyniki transgranicznego turnieju gier barowych GraMY:

  • Kręgle Klasyczne - Mężczyźni:

1. Bracek Petr - 561 pkt (rekord kręgielni)

2. Maciej Basista - 513 pkt

3. Valicek Tomasz - 499 pkt

4. Klimański Zbigniew - 494 pkt

  • Kręgle Klasyczne - Kobiety:

1. Krystyna Koczwara - 289 pkt

2. Magdalena Szyra - 253 pkt

3. Joanna Stanisz - Cebula - 137 pkt

4. Magdalena Magdziarz - 121 pkt

  • Klasyfikacja Drużynowa:

1. OPAVA "A"

2. Opava "B"

3. RSKK Racibórz 

4. KS START Gostyń

5. Tomaszów Mazowiecki

6. Opava "C"

  • DART:

1. Mikołaj Hansz

2. Tomasz Bieliński

3. Tomasz Kuryłowicz

  • Piłkarzyki stołowe

1.Artur Tokarski i Krzysztof Jeremicz

2.Joanna Stanisz - Cebula i Tomasz Bieliński

3.Tomasz Kuryłowicz i Piotr Jeziorski

  • Mistrz Turnieju:

-Svatopluk Kriz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].