środa, 8 grudnia 2021

imieniny: Marii, Wirginii, Zenona

RSS

Hebar Pazardżik grupowym rywalem Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów

11.11.2021 20:19 | 0 komentarzy | dud

W środę wyłoniony został ostatni z trzech grupowych rywali Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów. Będzie nim mistrz Bułgarii Hebar Pazardżik.

Hebar Pazardżik grupowym rywalem Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ostatnim etapie eliminacji bułgarski zespół pokonał mistrza Grecji Olympiakos Pireus. W pierwszym spotkaniu przed tygodniem Bułgarzy zwyciężyli u siebie 3:1. Wczoraj w tym samym stosunku pokonali Greków na ich terenie. Tym samym po raz pierwszy w swojej historii awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Czy jest to niespodzianka? W bułgarskim zespole grają byłe gwiazdy reprezentacji swojego kraju, takie jak: Teodor Salparow, Wiktor Josifow czy Todor Aleksjew. W kadrze zespołu są również zawodnicy znani z plusligowych parkietów, jak macedoński rozgrywający Gjorgi Gjorgiew (Aluron CMC Warta Zawiercie) czy kanadyjski atakujący Bradley Gunter (Trefl Gdańsk). Kibicom siatkówki wiele mówi również nazwisko włoskiego przyjmującego Jacopo Massariego, który ma za sobą występy w takich klubach, jak: Copra Piacenza, Azimut Modena czy Cucine Lube Civitanova.

I to właśnie z tym rywalem drużyna JW zainauguruje tegoroczne występy w Lidze Mistrzów. 30 listopada o godzinie 18:00 podejmie bułgarski zespół w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej w pierwszej serii gier.

Stawkę drużyn w grupie uzupełniają: belgijski Knack Roeselare oraz niemiecki VfB Friedrichshafen.

Formuła obecnej edycji Ligi Mistrzów jest taka sama, jak w edycji 2020. W fazie grupowej wystąpi 20 zespołów podzielonych na pięć grup po cztery drużyny w każdej z nich. Każdy zespół ma rozegrać po trzy mecze u siebie i trzy na wyjeździe. Do ćwierćfinałów awansują zwycięzcy grup oraz trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc.

Terminarz meczów grupie przedstawia się następująco:

Kolejka 1. 30.11.2021 18:00

Jastrzębski Węgiel – Hebar Pazardżik

Kolejka 2. 14.12.2021 20:30

Knack Roeselare – Jastrzębski Węgiel

Kolejka 3. 13.01.2022 20:00

VfB Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel

Kolejka 4. 25.01.2022 18:00

Jastrzębski Węgiel – Knack Roeselare

Kolejka 5. Data meczu nie została jeszcze ustalona

Hebar Pazardżik – Jastrzębski Węgiel

Kolejka 6. 16.02.2022 18:00

Jastrzębski Węgiel – VfB Friedrichshafen

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl