Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trampkarze Unii Racibórz z awansem do pierwszej ligi wojewódzkiej

Znakomity sezon mają za sobą trampkarze Unii Racibórz. Po czternastu emocjonujących spotkaniach w drugiej lidze wojewódzkiej okazali się najlepsi i tym samym wywalczyli awans do pierwszej ligi wojewódzkiej.

Trampkarze Unii Racibórz z awansem do pierwszej ligi wojewódzkiej
Fot. Unia Racibórz

W ostatnim meczu Unia miała dobrą sytuację wyjściową, wystarczyło wygrać z Beskidem Skoczów. Młodzi zawodnicy podeszli do meczu zmotywowani i pewnie pokonali rywali 7:0. Po ostatnim gwizdku arbitra radości nie było końca. Sukces drużyny jest tym większy, iż prawie połowę kadry stanowią zawodnicy z młodszego rocznika. W całych rozgrywkach Unia zgromadziła na swoim koncie 31 punktów - dziesięć zwycięstw, jeden remis i trzy porażki. Najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek został Rafał Walaszek z Unii, zdobywca 16 bramek. 

Ten niewątpliwy sukces jest wypadkową zaangażowania zawodników, trenera Jarosława Rachwalskiego, rodziców i władz klubu. Istotnym czynnikiem były zasadnicze zmiany i usystematyzowanie spraw szkoleniowych. Te są wzorowane na koncepcji Marka Śledzia, Dyrektora Akademii Rakowa Częstochowa, a za ich wdrażanie w Unii Racibórz odpowiada grupa trenerów na czele z Trenerem Głównym Markiem Hanzelem. Raciborscy trenerzy mają cykliczny kontakt z Akademią Rakowa w formie konsultacji szkoleniowych, a kilku z nich odbyło staże trenerskie w Częstochowie.

Unia Racibórz w rozgrywkach reprezentowana była przez zawodników: Daniel Szyra, Marcel Będkowski, Jakub Chmiel, Dominik Wszołek, Tomasz Śmigowski, Maksymilian Ronin, Bartosz Kula, Michał Rutowicz, Borys Kopeć, Dawid Bartosik, Jakub Krybus, Błażej Bawoł, Jonatan Grygutis, Antonic Czech, Brian Piechula, Szymon Straoń, Rafał Walaszek, Dominik Popela. Trener: Jarosław Rachwalski. Kierownik drużyny/obsługa medyczna: Marek Czech, Adam Rutowicz.

źródło: Unia Racibórz


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].