Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Będą utrudnienia w ruchu spowodowane biegiem barbórkowym w Rybniku

5 grudnia odbędzie się XVII Bieg Barbórkowy czyli finał Biegowego Grand Prix Rybnika. Uczestnicy pobiegną ulicami miasta, kierowcy będą zatem musieli uzbroić się w cierpliwość.

Będą utrudnienia w ruchu spowodowane biegiem barbórkowym w Rybniku
Zdjęcie: archiwum

W niedzielę Bieg Barbórkowy – będą utrudnienia w ruchu

Na czas imprezy, czyli w niedzielę, 5 grudnia, w godz. ok. 11:00 do 14:00 na trasie biegu wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. 

Trasa biegu, przebiega ulicami: 

Budowlanych, ul. Żołędziowa, ul. Wierzbowa, ul. Chrószcza, ul. Rudzka, Plac Kościelny, ul. Kościelna, Rynek, ul. Raciborska, ul. Zebrzydowicka, ul. Krzywa, ul. Łączna, ul. Borki, ul. Góreckiego, ul. Św. Józefa, ul. Wawelska, ul. Broniewskiego, ul. Budowlanych.

Pobierz BB-mapa-trasa-2021.pdf (format pdf, rozmiar ~3.49 M)

W tym roku wyjątkowo biegacze pobiegną po raz drugi – z powodu pandemii ubiegłoroczna edycja 2020 została przeniesiona i odbyła się 10 lipca tego roku - wtedy zawodnicy biegali po ścieżkach leśnych. 

- Wierzymy że 5 grudnia uda nam się zorganizować tradycyjny Bieg Barbórkowy na atestowanej trasie, na dystansie 10 km ulicami miasta – mówią Organizatorzy.

Więcej o Biegu Barbórkowym, organizowanym przez organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, na stronie MOSiR

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SokoleOko (188.146. * .124) 03.12.2021 14:44

No faktycznie, koło Arteksa bloku bedą biegli.
A ten stary kawaler nie biega?

~BiegaczJurek (46.205. * .175) 02.12.2021 18:52

Oooo, ten bieg będzie miał trasę koło bloku Arteksa?!?!?!
Nienormalnym jest organizowanie tego biegu w najbardziej zanieczyszczonym muejscu w Polsce i to jeszcze w zimie, gdzie smog jest przekroczony o 3 000 %.