Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Górnicy po Barbórce formy nie stracili. I rozegrali Ryl Szpil

W niedzielę 5 grudnia w Krostoszowicach rozegrany został I Ryl Szpil, czyli piłkarski turniej drużyn złożonych z czynnych i emerytowanych górników. Górniczej symboliki zresztą było więcej. Dzień po Barbórce sześć ekip zmierzyło się na Orliku, który powstał na terenie dawnego szybu nr VII nieistniejącej od ponad 20 lat KWK 1 Maja. 

Górnicy po Barbórce formy nie stracili. I rozegrali Ryl Szpil
W zmaganiach wzięło udział sześć drużyn

Organizator, klub Poltent Inter Krostoszowice postanowił uczcić górnicze święto turniejem piłkarskim.

- W dwóch zespołach Poltentu Inter trenuje kilkunastu czynnych i byłych górników. Trenujemy na boisku, które wybudowała dawno temu kopalnia, na Orliku, który powstał na terenie dawnego szybu, o czym przypominają górnicze symbole, czyli koło wyciągowe, kopalniana podziemna kolejka i pomnik poświęcony ofiarom śmiertelnego wypadku, do którego doszło kilkadziesiąt lat temu przy głębieniu nieistniejącego już szybu. Górnictwo, choć go już w Krostoszowicach od ponad 20 lat fizycznie nie ma, odcisnęło tu mocne piętno i jako klub chcemy te górnicze tradycje również pielęgnować i o nich pamięrać - mówi Marcin Piwoński, prezes Poltent Interu Krostoszowice. 

Do udziału w turniej zachęcał drużyny (każda minimum sześciu zawodników), które w składzie musiały posiadać co najmniej pięciu czynnych lub emerytowanych górników. Ostatecznie zgłosiło się sześć ekip, niektóre o dość egzotycznych nazwach, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie zagrał każdy z każdym, a następnie ekipy z miejsc trzecich zagrały o 5. miejsce w turnieju, drużyny z grupowych miejsc drugich, zagrały mały finał o 3. miejsce w turnieju, a drużyny z grupowych miejsc pierwszych zmierzyły się o wygraną w całym turnieju.  Na turnieju można było spotkać wielu piłkarzy znanych z lokalnych boisk m.in. Kamila Glenca, Marka Korytowskiego, Adriana Rducha i wielu innych. 

W meczu o 5. miejsce drużyna Jorgusi zmierzyła się z ekipą MPSz (Mój Prywatny Szyb). W regulaminowym czasie gry, po zaciętej walce padł remis 2:2, ale w rzutach karnych lepsza okazała się drużyna MPSz. 

Drużyna MPSz - miejsce 5.

Drużyna Jorgusi - 6. miejsce

W małym finale drużyna Maja pokonała pewnie, bo 5:2 ekipę Sygnałów, w dużej mierze dzięki snajperskiemu instynktowi Marka Korytowskiego, który zdobył trzy gole, a w całym cztery i został turniejowym królem strzelców. 

Drużyna Maja - 3. miejsce

Drużyna Sygnałów - 4. miejsce

W finale turnieju gospodarze - Inter Ryl Team zmierzyła się z drużyną Ajnfachowych. Mecz zakończył się zwycięstwem Ajnfachowych 2:0 i to do nich trafił puchar za zwycięstwo, oraz turniejowa nagroda. 

Drużyna Ajnfachowych - 1. miejsce

Drużyna Inter Ryl Team - 2. miejsce

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].