Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Racibórz będzie współpracować z Mistrzami Polski [ZDJĘCIA]

Miasto wykonało ważny krok w kwestii rozwoju siatkówki w Raciborzu. W ubiegły piątek (10.12) podpisany został przez Prezydenta Miasta oraz prezesa Jastrzębskiego Węgla list intencyjny w sprawie szkolenia młodzieży.

Racibórz będzie współpracować z Mistrzami Polski [ZDJĘCIA]
Fot. Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy oraz prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol (po prawej) podpisali list intencyjny w sprawie szkolenia młodzieży.

Pierwszy Centralny Akademicki Ośrodek Sportowy ma powstać z inicjatywy Prezesa Zarządu dwukrotnego Mistrza Polski w siatkówce Adama Gorola. Projekt powstaje w ramach Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, która to jest jedną z najlepszych w kraju. Inicjatywa ma pomóc młodym siatkarzom rozwijać swoje umiejętności i pogodzić rozwój sportowy z nauką.

W piątek 10 grudnia podpisywano porozumienia z uczelniami (w tym PWSZ w Raciborzu) oraz niektórymi gminami, wśród których Racibórz ma odgrywać rolę kluczową.

W ramach współpracy Jastrzębski Węgiel ma udzielić wsparcia merytorycznego w zakresie procesu szkolenia dzieci i młodzieży w piłce siatkowej i udostępni swoją wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Miasto wraz z klubem podejmie się tworzenia wspólnych projektów szkoleniowych w tym utworzenia drużyny, której celem ma być dojście nawet do II czy I ligi.

Podczas spotkania Prezydenta Polowego z Prezesem Gorolem ustalono również, że już w przyszłym roku Jastrzębski Węgiel zorganizuje w Raciborzu turniej siatkarski, w którym udział wezmą czołowe polskie drużyny.

To z całą pewnością sukces dla sportu w Raciborzu, że podjęliśmy współpracę z najlepszym klubem siatkarskim w Polsce, a jednocześnie jednym z najlepszych na świecie. Siatkówka w Raciborzu ma głęboko zakorzenione tradycje i wciąż jest jednym z najpopularniejszych w mieście sportów. Tym samym zarówno ja, jak i prezes Adam Gorol dostrzegliśmy potencjał i wspólne pole do współpracy. W sporcie współpraca z najlepszymi to sposób aby osiągać dobre wyniki i nieustannie się rozwijać. Widzimy to już na przykładzie Unii, gdzie po podpisaniu umowy z Rakowem Częstochową kadra szkoleniowa wciąż doskonali swoje kompetencje co już zaprocentowało w wynikach sportowych. Jestem przekonany, że podobnie będzie z siatkówką w Raciborzu i nasi siatkarze dostarczą nam wiele pozytywnych sportowych emocji – mówił Prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

Centralny Akademicki Ośrodek Sportowy to nowa inicjatywa, co nie zmienia faktu, że już można usłyszeć o niej pozytywne komentarze od siatkarskich ekspertów. 

Cieszymy się, że możemy być częścią tego ważnego momentu w historii polskiej siatkówki – dodaje Prezydent Polowy.

źródło: Urząd Miasta Racibórz


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~zapaśnik (188.147. * .127) 16.12.2021 10:36

Żeby rozwijać siatkówkę na najwyższym poziomie, to trzeba mieć obiekty. Zapaśnicza hala Rafako jest za mała i nie pomieści nawet 500 widzów.

~Siatkarz (79.187. * .1) 16.12.2021 09:59

To bardzo fajnie. Może wrócą piękne czasy siatkówki. Ale na to potrzeba dekady i prawdziwych pasjonatów. Dużo dobrej pracy trzeba wykonać, aby temu sprostać. Powodzenia.