Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piłkarki SWD Wodzisław Śląski w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Futsalu U17

Drużyna SWD Wodzisław Śląski awansowała do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Futsalu U17. 

Piłkarki SWD Wodzisław Śląski w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Futsalu U17
Fot. FB SWD Wodzisław Śląski
W pierwszej fazie eliminacji do MMP U-17, wodzisławianki musiały uporać się w silnej grupie śląskiej, eliminując między innymi Czarnych Sosnowiec i Polonię Tychy.

Druga faza eliminacji miała już zasięg południowej Polski, w której znalazły się dwie najlepsze drużyny z grup małopolskich tj. FSA Kraków i Football Wizards Myślenice oraz poprzedni przeciwnik z eliminacji grupy śląskiej, Rekord Bielsko-Biała.

W drugiej fazie eliminacji każda z czterech drużyn była w stanie awansować do finałów, które odbędą się w dniach 14-16 stycznia w Żorach.

Licznie zgromadzeni widzowie na obiekcie Rekordu Bielsko-Biała mogli zobaczyć widowisko na bardzo wysokim poziomie.
W dwóch pierwszych meczach wodzisławianki stoczyły zacięte pojedynki, w których zremisowały 0:0 i 1:1.

W ostatnim meczu SWD wygrało z Rekordem Bielsko-Biała 2:0 i tym samym mogło świętować kolejny awans do Finałów Mistrzostw Polski.

Wyniki:
  • BTS Rekord Bielsko-Biała - Football Wizards Myślenice 3:0
  • FSA Kraków - SWD Wodzisław Śl. 0:0
  • FSA Kraków - BTS Rekord Bielsko-Biała 0:1
  • SWD Wodzisław Śl. - Football Wizards Myślenice 1:1, bramka: Nicole Jendrzejczyk
  • FSA Kraków - Football Wizards Myślenice 2:1
  • BTS Rekord Bielsko-Biała - SWD Wodzisław Śl. 0:2, bramki: Roksana Kozłowska, Julia Piętakiewicz 

Awans:

  • SWD Wodzisław Śląski.
  • BTS Rekord Bielsko-Biała
Nie zakwalifikowały się:
  • FSA Kraków
  • Football Wizards Myślenice
Skład SWD:

Kornelia Małyjurek – Nicole Jendrzejczyk (kapitan), Julia Piętakiewicz, Zuzanna Karwowska, Judyta Brzychcy, Roksana Kozłowska, Nicole Żuchowicz, Julia Popiołek.

Trener drużyny: Radosław Borowski.
Kierownik drużyny: Tomasz Karwowski.

źródło: FB SWD Wodzisław Śląski

Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].