Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mariusz Pawełek zakończył piłkarską karierę

Nowym trenerem bramkarzy GKS-u Jastrzębie został dotychczasowy golkiper drużyny, Mariusz Pawełek, który zastąpi na tym stanowisku Remigiusza Danela. Jednocześnie Mariusz Pawełek zdecydował się na zakończenie kariery piłkarskiej.

Mariusz Pawełek zakończył piłkarską karierę
Mariusz Pawełek zakończył bogatą karierę piłkarską

Mariusz Pawełek był zawodnikiem GKS-u Jastrzębie od sezonu 2019/2020. Przez 2,5 roku wystąpił  w zielono-czarno-żółtych barwach w czterdziestu sześciu spotkaniach, piętnaście razy zachowując czyste konto. Kibicom z pewnością w pamięci zapadło m.in. spotkanie przeciwko Sandecji Nowy Sącz, rozegrane w maju 2021 roku, w którym Mariusz Pawełek obronił w przeciągu siedmiu minut dwa rzuty karne. Ponadto pełnił funkcję jednego z kapitanów GKS-u Jastrzębie.

- To ważny i trudny moment dla każdego zawodnika. Tak też było w przypadku Mariusza, ale widać, że dojrzał do tej decyzji i podjął ją w pełni świadomie – uważa Marcin Ćwikła, prezes zarządu GKS-u Jastrzębie.

- Cieszę się, że tak utytułowany zawodnik będzie mógł już w innej roli nadal z nami pracować. Mariusz ma olbrzymi bagaż doświadczeń i jeśli umiejętnie połączy to z predyspozycjami, które posiada, będzie świetnym trenerem.

W swojej bogatej karierze zawodniczej Mariusz Pawełek czterokrotnie zagrał w reprezentacji Polski, a także trzykrotnie świętował zdobycie mistrzostwa Polski w barwach Wisły Kraków. Oprócz tego ma na swoim koncie 258 rozegranych spotkań w polskiej Ekstraklasie, co aktualnie jest najlepszym wynikiem w historii spośród polskich bramkarzy.

- Była to dla mnie na pewno trudna do podjęcia decyzja. Jednak po rozmowach z trenerem Kurdzielem, prezesem Ćwikłą oraz znajomymi, z którymi się konsultowałem, dałem sobie po zakończonej rundzie jesiennej dwa tygodnie na podjęcie decyzji i uznałem, że to będzie dobry krok – mówi były już bramkarz.

- Start w roli trenera bramkarzy od razu z poziomu pierwszej ligi będzie na pewno sporym wyzwaniem, ale też bardzo dużą motywacją do ciężkiej pracy. Dostałem jeszcze przed rozpoczęciem trwającego sezonu propozycję, aby być grającym trenerem, ale uważam, że mijałoby się to z celem i nie było profesjonalne. Nie ukrywam, że jestem też bardzo zbudowany nową wizją i planami, jakie chce wprowadzić prezes Ćwikła, co ułatwiło mi podjęcie tej decyzji.

- W poprzednich sezonach już kilkukrotnie zdarzyło mi się prowadzić treningi bramkarskie i myślę, że wyszło to z dobrym skutkiem, chociaż więcej na ten temat powiedzieliby Mikołaj Reclaf, Grzesiek Drazik czy inni bramkarze, z którymi pracowałem.

- Od pewnego czasu kształcę się w tym kierunku i to jest to co chciałbym robić w przyszłości. Natomiast jest jeszcze wiele pracy przede mną. Na pewno mam od kogo się uczyć, trener Kurdziel był moim trenerem jeszcze w Wiśle Kraków i tamten czas, czyli mój ostatni rok w krakowskim klubie, był dla mnie jednym z lepszych okresów i wierzę, że nasza współpraca będzie się układała bez żadnych problemów.

- Czy łatwe będzie przejście z pozycji zawodnika do roli trenera? Zobaczymy. Przede wszystkim mam nadzieję, że będziemy się wzajemnie szanowali na linii piłkarz - trener. Jeśli tak się stanie, to głęboko wierzę, że ta współpraca przyniesie korzyści wszystkim, tak klubowi, jak i drużynie – kończy Mariusz Pawełek.

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Uncommon_man (193.189. * .100) 24.12.2021 22:38

Mariusz dziękujemy!