Niedziela, 23 stycznia 2022

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Sobota w Nysie. Jastrzębski Węgiel powalczy o przedłużenie świetnej serii

07.01.2022 15:16 | 0 komentarzy | dud

W sobotę 8 stycznia o godzinie 20:30 Jastrzębski Węgiel zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Nysa.

Sobota w Nysie. Jastrzębski Węgiel powalczy o przedłużenie świetnej serii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębski Węgiel udanie zainaugurował swoje występy w 2022 roku. W meczu rozpoczynającym rundę rewanżową fazy zasadniczej pokonał u siebie LUK Lubin 3:0. Licząc z rozgrywkami Ligi Mistrzów oraz Pucharu Polski zespół wygrał osiem meczów z rzędu bez straty seta.

Teraz przed ekipą dowodzoną przez trenera Andreę Gardiniego wyjazdowy pojedynek ze Stalą Nysa. Drużyna z Opolszczyzny okupuje ostatnie miejsce w tabeli, natomiast zespół JW jest drugi w ligowym rankingu.

Kapitan Jastrzębskiego Węgla Benjamin Toniutti podchodzi z respektem do przeciwnika i uważa, że sobotnia konfrontacja nie będzie należeć do łatwych.  

- Nasza seria zwycięstw może imponować. Osiem wygranych spotkań bez straty seta dodaje pewności siebie, ale teraz przed nami mecz z zespołem, który chce zachować miejsce w PlusLidze. Dla nich każde spotkanie jest na wagę złota, więc w starciu z nami nie będą mieli nic do stracenia. Dlatego musimy być gotowi na trudny pojedynek. To taki zespół, że jak ma dzień, to może być naprawdę niebezpieczny. W związku z tym przygotowujemy się do ciężkiego meczu, bo w PlusLidze na łatwe przeprawy raczej nie ma co liczyć. Zatem musimy być skoncentrowani w przygotowaniach i kontynuować swoją najlepszą grę, tak by podtrzymać tę zwycięską serię – uważa rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 20:30.

Skład zespołu Stali Nysa:

  • Rozgrywający: Komenda, Szczurek
  • Atakujący: Ben Tara,  Szwaradzki
  • Przyjmujący: Bućko, Kwasowski, Penczew, Dębski, El Graoui
  • Środkowi: M'Baye, Stahl, Zajder, Schamlewski
  • Libero: Dembiec, Ruciak
  • Trener: Daniel Pliński

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl