Niedziela, 23 stycznia 2022

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Najpopularniejsze sporty wśród dzieci - jakie są?

10.01.2022 07:38 | 0 komentarzy | EK

Wdrażanie dobrych nawyków u najmłodszych jest bardzo ważne, ponieważ ma wpływ na ich dalsze życie. Podobnie jest z aktywnością fizyczną, która w czasach wszędobylskich ekranów i smartfonów ma szczególne znaczenie dla zdrowia - fizycznego i psychicznego. Czy warto zapisać dziecko na treningi? Jaki sport wybrać?

Najpopularniejsze sporty wśród dzieci - jakie są?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zalety sportów drużynowych

Chociaż istnieje naprawdę wiele rodzajów aktywności to właśnie sporty drużynowe mogą nauczyć Twoje dziecko najwięcej. Poza samym ruchem, który wspiera odporność, zapobiega otyłości i wspomaga rozwój fizyczny dziecka, uczy młodzież współpracy w grupie i zasad fair play! To bardzo ważne cechy, które pomagają kształtować charakter, uczyć sprawiedliwości i odpowiedzialności.

Najpopularniejsze sporty drużynowe dla dzieci

Dobrym rozwiązaniem jest zapisanie dziecka do klubu sportowego. Można również rozważyć kluby przyszkolne (jeśli takie działają). to wygodne rozwiązanie z perspektywy rodzica, który nie ma czasu na dowożenie dziecka na zajęcia do klubów zlokalizowanych dalej od szkoły i miejsca zamieszkania. Do najpopularniejszych sportów dla dzieci zaliczyć można np:

  • piłkę nożną
  • koszykówkę
  • siatkówkę

To trzy najpopularniejsze gry zespołowe, które są zresztą częścią programu edukacji wychowania fizycznego.

Jak przygotować dziecko na zajęcia?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zapisaniu dziecka na zajęcia, warto w pierwszej kolejności zaproponować mu zajęcia pokazowe. Dzięki temu będzie miało możliwość wyboru sportu, który najbardziej przypadł mu do gustu. Każdy klub daje zazwyczaj listę lub wytyczne akcesoriów, które będą potrzebne do udziału w zajęciach. Stroje sportowe są zwykle dopasowane do rodzaju uprawianej dyscypliny. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane. Najwygodniejsze i najprzyjemniejsze dla skóry dzieci i dorosłych są stroje sportowe PEHA: pehasports.com. To polskiej produkcji odzież wykonana z wysokogatunkowych, rodzimych dzianin. Szeroki wybór wersji graficznych i kolorystycznych sprawia, że bez problemu dopasujesz komplet do indywidualnych potrzeb klubu np. koloru godła. Poza odzieżą, niezbędny jest również zakup wygodnego obuwia sportowego, dedykowanego danej dyscyplinie, a także dodatków - skarpet sportowych, bluzy i torby treningowej.

Jak widzisz, przyzwyczajanie dzieci do aktywności fizycznej już od najmłodszych lat przynosi same korzyści. To inwestycja, która procentuje! Pamiętaj o właściwym przygotowaniu dziecka - wyposaż je w odpowiednie buty, komplet treningowy i inne, niezbędne akcesoria.

Materiał zewnętrzny