Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Liderzy wracają do gry - część 2

Wielu znawców lokalnego futbolu już przed rozpoczęciem rundy jesiennej, wskazywało drużyny Naprzodu Czyżowice oraz Górnika Radlin, jako najgroźniejszych kandydatów do czołowych pozycji raciborskiej i rybnickiej A klasy. Obydwa zespoły potwierdziły swoją bardzo dobrą grą, że są głównymi pretendentami awansu do okręgówki.

Liderzy wracają do gry - część 2
Piłkarze drużyny Naprzód Czyżowice

A klasa (Podokręg Racibórz)

Zespół Naprzodu Czyżowice bardzo poważnie potraktował słowa „do trzech razy sztuka” i po ostatnich dwóch niepowodzeniach jest znów na właściwej ścieżce, by wygrać rywalizację o awans z raciborskiej A klasy do okręgówki. Osiągnąć ten cel nie będzie łatwo, ponieważ rywale są bardzo blisko i mogą skutecznie pokrzyżować wszystkie plany. Pamiętajmy jednak, że każdy lider ma najlepszą pozycję do realizacji swoich zamierzeń. – Zdobycie pierwszego miejsca w rundzie jesiennej to przede wszystkim zasługa naszej dobrej gry i zaangażowania, by zwyciężać w każdym meczu. Wiadomo, wpadki też się zdarzają, ale taka jest właśnie piłka nożna, gdzie każdy z każdym może wygrać i przegrać. Wywalczone przez nas mistrzostwo cieszy, ale to dopiero półmetek rywalizacji, więc na razie podchodzimy do tego z chłodną głową. Na słowa uznania i wyróżnienie zasłużyli: Patryk Adamczyk, Adrian Wierzgoń i Szymon Gardawski, którzy razem zdobyli ok. 65% wszystkich bramek. Obecny okres przygotowawczy rozpoczęliśmy już 5 stycznia i teraz skupiamy się jedynie na jego prawidłowej realizacji. Wszystkie treningi będą przeprowadzone na orliku, ponieważ dysponujemy nim niezależnie od warunków atmosferycznych. Wykorzystam ten czas na poprawę błędów, by nasza gra wyglądała jeszcze lepiej. Co do planów i zamierzeń na rundę wiosenną to na razie o niej nie myślę, skupiam się tylko na sprawach bieżących, czyli treningach i nadchodzących meczach sparingowych – podsumował trener Dawid Szymura. Ekipa Naprzodu Czyżowice zaplanowała na razie 6 pojedynków kontrolnych: 22 stycznia – Radziejów-Popielów (godz.16:30 w Kamieniu), 29 stycznia – Forteca Świerklany (godzina i miejsce w trakcie ustalania), 5 lutego – Silesia Lubomia (godzina do ustalenia w Nieboczowach), 12 lutego – Granica Ruptawa (godz.19:00 w Radlinie), 19 lutego – Zuch Orzepowice (godzina i miejsce w trakcie ustalania), 27 lutego – Tworków (godz.18:00 w Nieboczowach), 5/6 marca – wolny termin. Trener chce jeszcze rozegrać dodatkowe sparingi, ale na chwilę obecną nie są znani rywale, ani dokładne terminy. Kadrę drużyny tworzyli i nadal tworzą następujący piłkarze: Dawid Szymura – grający trener, Michał Lodwich, Łukasz Janeta, Franciszek Szczyrba, Arkadiusz Robenek, Radosław Grabarczyk, Artur Sosna, Błażej Wachtarczyk, Artur Kurasz, Dawid Reguła, Artur Cichy, Karol Rek, Adrian Wierzgoń, Denis Świerczek, Szymon Gardawski, Sebastian Buko, Maciej Mioduszewski, Rafał Mandera, Patryk Adamczyk, Bartek Jęczmionka i Tomasz Szydlik. Ponadto sztab szkoleniowy: Bogdan Goły – asystent trenera oraz Radosław Duda – kierownik drużyny.

TABELA – po rundzie jesiennej

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Czyżowice153865:13
2.Studzienna153836:13
3.Syrynia153560:26
4.Nowa Wieś152946:29
5.Rogów152428:27
6.Pietrowice Wielkie152328:22
7.Lyski152244:42
8.Grzegorzowice152231:37
9.Zawada Książęca151728:37
10.Kornowac151629:43
11.Chałupki151522:42
12.Pawłów151427:42
13.Rudy151330:37
14.Bełsznica151327:38
15.Nieboczowy151330:44
16.Kobyla15916:55

Rozgrywki rundy wiosennej zostaną wznowione 19/20.03.2022 roku.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].