Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Praszel" chwalony za swój debiut w Serie A przeciwko Juventusowi

Raciborzanin Mateusz Praszelik, który w Polsce grał w barwach Legii Warszawa i Śląska Wrocław wystąpił w weekend we włoskiej ekstraklasie. Zadebiutował w Hellas Verona przeciwko tzw. Starej Damie. Mimo że „Praszel” po murawie biegał tylko 10 minut to zdążył zagrozić bramce bronionej przez innego Polaka - Wojciecha Szczęsnego.

"Praszel" chwalony za swój debiut w Serie A przeciwko Juventusowi
Wywodzący się z Raciborza piłkarz Hellas Verona - Mateusz Praszelik z mamą (po lewej) i siostrą

Mateusz Praszelik (jako junior grał w Odrze Centrum Wodzisław Śląski) zadebiutował w barwach Hellas Verona już w pierwszej kolejce po podpisaniu kontraktu z klubem.

Na plac gry wpuścił Polaka trener Igor Tudor się w 84. minucie. Praszelik zmienił Ivana Ilicia.

Kilka minut po wejściu na boisko wywodzący się z Raciborza piłkarz przechwycił futbolówkę w środku pola. Zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka odbiła się od nogi obrońcy i przeszła obok słupka bramki, w której stał pierwszy bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny.

- Szkoleniowiec Hellasu pokazał tym samym, że wierzy w umiejętności Praszelika i w najbliższej przyszłości najprawdopodobniej zagwarantuje mu szansę gry w dłuższym wymiarze czasowym - transfery.info

W Kanale Sportowym, w Magazynie Serie A "Curva Sud" wypowiedział się na temat debiutu Praszelika znany komentator i ekspert ligi włoskiej Tomasz Lipiński.

- Ponad 10 minut uzbierało się mu na boisku. Wyglądało to tak fajnie, podobał mi się w tych epizodach, które miał. Coś tam widać go było, zrobił fajną zmianę - ocenił dziennikarz Canal Plus Sport.

Praszelik (syn piłkarza Mirosława Praszelika, który grał w Unii Racibórz i m.in. Górniku Zabrze) zasłynął we Włoszech wyborem numeru na koszulce - 88. Środowiska ultrasów i skrajnej prawicy włoskiej odczytały to jako numeryczny zapis nazistowskiego pozdrowienia.

– Skojarzenie jest tak absurdalne, że aż strasznie trudno mi je w ogóle komentować. Tym bardziej że przyjechałem z kraju, który w swojej historii został okrutnie doświadczony przez nazistowskich najeźdźców i okupantów. Wybrałem numer "88", bo moja ulubiona "ósemka" była zajęta, podobnie jak "osiemnastka" – powiedział „Przeglądowi Sportowemu” Mateusz Praszelik.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
MichalGR 07.02.2022 20:54

Panie Mariuszu,
Juventsuowi ? :)