Pobiegli tropem wilczym ścieżkami wodzisławskiego Balatonu [ZDJĘCIA, WIDEO]

6 marca odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych - Tropem Wilczym 2022. W Wodzisławiu Śląskim bieg zorganizowano na terenie Ośrodka Rekreacyjnego Balaton.

Pobiegli tropem wilczym ścieżkami wodzisławskiego Balatonu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pobiegli tropem wilczym ścieżkami wodzisławskiego Balatonu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Biegi rozegrano na dwóch dystansach. Pierwszy, na symbolicznym dystansie 1963 metry wystartował punktualnie o godz. 12.00. Udział w nim wzięli zarówno dorośli jak i dzieci, biegano też całymi rodzinami. Na trasie nie zabrakło też psów. Pół godziny później wystartowano bieg na 5km. Nie zabrakło atrakcji. Na przybyłych czekała możliwość założenia wojskowego ubioru, można było poskładać broń, spróbować wojskowego jedzenia, np. bigosu czy umalować twarz specjalnymi farbami do kamuflażu. Każda z osób, która przekroczyła linię mety otrzymała pamiątkowy medal, który był kontynuacją serii z ubiegłych lat. Ponadto TOP3 mężczyzn, kobiet i rodziny zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Zbiórka dla Mikołaja

Podczas biegu zbierano fundusze na leczenie małego Mikołaja z Wodzisławia Śląskiego, chorego na SMA. Lek dla chłopca kosztuje 9 milionów złotych. Datki można było wrzucać do puszki, w zamian można się było częstować domowej roboty ciastem, kawą czy herbatą. Chcesz wesprzeć zbiórkę na leczenie Mikołaja? Możesz to zrobić tutaj

https://www.siepomaga.pl/miki-sma?fbclid=IwAR26EURRmazSs3GbeX0V44Hjq2kDDXH-JUJLmr5g1_hKlwd-dzS_Oovk5VA

Zobacz więcej:

Start biegu na 1963 m

Start biegu na 5 km

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].