Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zameczek Czernica wygrał w Lubomi [ZDJĘCIA]

W niedzielnym meczu pierwszej wiosennej kolejki ligi okręgowej Zameczek Czernica wygrał na wyjeździe z Silesią Lubomia 3:1 (0:0).

Zameczek Czernica wygrał w Lubomi [ZDJĘCIA]
Fot. Łukasz Kozik

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem walki, czasem na granicy faulu. Nie padły w niej żadne bramki, choć kilka okazji do tego było. W 19. minucie takową miała Czernica, ale najpierw strzał Mateusza Pawlaka odbił Leszek Romański, bramkarz gospodarzy, a dobitka Marcina Sobczaka zatrzymała się na obrońcach. W odpowiedzi po szybkiej kontrze Filip Kiełkowski trafił w poprzeczkę. W 35. minucie faulowany na linii pola karnego był Mariusz Reguła, a sędzia podyktował jedenastkę. Romański jednak wyczuł intencje Sobczaka.

Po zmianie stron worek z bramkami się rozwiązał. Już po czterech minutach gry na prowadzenie wyszedł Zameczek. Wrzutkę z lewej strony Norberta Franke strzałem głową na bramkę zamienił Sobczak. Kilkanaście minut później Lubomia była bliska wyrównania, ale Dmytro Svintsitskyi, golkiper gości wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem gospodarzy. W 62. minucie Czernica podwyższyła prowadzenie. Kontrę Pawlaka prawą stroną sfinalizował Franke. Silesia jednak nie odpuszczała. W 67. minucie jeden z jej zawodników trafił słupek, a minutę później po rzucie rożnym w zamieszaniu pod bramką Czernicy najlepiej odnalazł się Marcin Szymiczek i zdobył kontaktową bramkę. Kilka minut później blisko swojej drugiej bramki był Franke, ale piłka po jego strzale została wybita z linii bramkowej przez obrońcę miejscowych. Kolejne minuty to próby strzałów z dystansu zawodników Lubomi, ale wszystkie padły łupem bramkarza przyjezdnych. Tymczasem w 86. minucie szybka dwójkowa kontra Patryka Krzysztonia (który przejął piłkę na 16 metrze i popędził do przodu) z Sobczakiem zamknęła mecz bramką snajpera Zameczku.

LKS Silesia Lubomia - LKS Zameczek Czernica 1:3 (0:0)

  • 0:1 - Marcin Sobczak (49.)
  • 0:2 - Norbert Franke (62.)
  • 1:2 - Marcin Szymiczek (68.)
  • 1:3 - Marcin Sobczak (86.)

Lubomia: Leszek Romański - Oleksandr Shevelyukhin, Kamil Rogalski, Błażej Biły (35. Adam Melc), Filip Kiełkowski, Marcin Szymiczek, Dawid Lenart, Aleksander Kwiek, Mariusz Adaszek, Michał Kolorz - Mariusz Pawełek.

Czernica: Dmytro Svintsitskyi - Mateusz Tuleja, Grzegorz Styczeń, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Karol Bochenek, Mariusz Reguła - Norbert Franke (88. Patryk Łanoszka), Aleksander Szweda (85. Michał Świdergoł), Mateusz Pawlak (65. Szymon Kaizik) - Marcin Sobczak.

Żółte kartki: Romański, Kwiek, Lenart - Sobczak.

źródło: Łukasz Kozik


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].