Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

LKS Krzyżanowice wygrał w Czernicy [ZDJĘCIA]

Wynikiem 0:2 zakończył się sobotni, wyjazdowy mecz LKS-u Krzyżanowice z Zameczkiem Czernica. Po pierwszej wyrównanej i bezbramkowej połowie, w drugiej goście wypunktowali miejscowych.

LKS Krzyżanowice wygrał w Czernicy [ZDJĘCIA]
Fot. Łukasz Kozik

Po niemrawym początku meczu Czernicy z Krzyżanowicami, z biegiem czasu zaczęły się pojawiać sytuacje podbramkowe. Dwie pierwsze miał Zameczek. W 22. minucie bliski gola był Norbert Franke, ale nie sięgnął miękko wrzuconej piłki przez Mariusza Regułę. Trzy minuty później niepilnowany w polu karnym Mateusz Pawlak główkował nad bramką. W odpowiedzi w 26. minucie Jakub Białas trafił bezpośrednio z rzutu rożnego w słupek, a w 36. minucie Patryk Antończak z rzutu wolnego przymierzył za wysoko. Gola do szatni mógł zdobyć Pawlak, ale jego uderzenie z dystansu padło łupem Mateusza Kuhna, bramkarza przyjezdnych.

Po zmianie stron od początku przycisnęła Czernica. W 49. minucie strzał Reguły z rzutu wolnego obronił Kuhn. Chwilę później Reguła podawał wzdłuż linii bramkowej, ale piłka po strzale wślizgiem Patryka Krzysztonia przeszła minimalnie obok bramki. Z biegiem czasu inicjatywę zaczęli przejmować jednak goście i w efekcie w 69. minucie wyszli na prowadzenie, gdy Adam Turkiewicz wykorzystał podbramkowe zamieszanie po rzucie rożnym. Pięć minut później do wyrównania mógł doprowadzić Mateusz Tuleja, ale z dystansu trafił w poprzeczkę. Krzyżanowice nastawiły się na grę z kontry. W 75. minucie takowa nie została jeszcze wykorzystana, bo Tobiasz Wyrobek fatalnie przestrzelił, ale minutę później Turkiewicz lepiej sfinalizował ją od swojego kolegi z zespołu i zrobiło się 0:2. Do końca spotkania niewiele się działo, kolejne zmiany nie zmieniały obrazu meczu. Debiutujący w barwach Zameczku Dominik Szczęch wszedł na ostatnie pół godziny meczu i próbował kreować akcje, ale przy nieobecności pauzującego za kartki Marcina Sobczaka, wyraźnie brakowało finalizacji.

LKS Zameczek Czernica - LKS Krzyżanowice 0:2 (0:0)

  • 0:1 - Adam Turkiewicz (69.)
  • 0:2 - Adam Turkiewicz (76.)

Czernica:

Dawid Fugiel - Mateusz Tuleja, Grzegorz Styczeń, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Karol Bochenek, Mariusz Reguła - Aleksander Szweda (85. Patryk Łanoszka), Szymon Kaizik (70. Kamil Smal), Mateusz Pawlak (60. Dominik Szczęch) - Norbert Franke (90. Michał Świdergoł).

Krzyżanowice:

Mateusz Kuhn - Piotr Gołąbek, Adrian Kamczyk, Łukasz Musioł, Jakub Białas, Patryk Antończak, Adam Turkiewicz, Patryk Gałązka (84. Jakub Bugla), Tomasz Wyrobek (91. Samuel Staś), Tobiasz Wodecki, Paweł Kulczyk (90. Michał Fichna).

Żółte kartki: Bochenek, Jacek Rapacki (rezerwowy), Krzysztoń - Kulczyk, Antończak.

źródło: Łukasz Kozik


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].