Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sportowy weekend w Rybniku [ZAPOWIEDŹ]

W najbliższy weekend – pierwszy wiosenny mecz rozegrają, na swoim obiekcie, piłkarze ROW-u Rybnik. W sobotę zmierzą się z rezerwami Podbeskidzia z Bielska-Białej. Swój ostatni domowy mecz w sezonie 2021/22 mają przed sobą siatkarze Volleya Rybnika. Na wodach Zalewu Rybnickiego zainaugurowany zostanie sezon żeglarski. Warto sprawdzić również ofertę MOSiR-u, trwają bowiem zapisy na kilka imprez.

Sportowy weekend w Rybniku [ZAPOWIEDŹ]
Jesteście gotowi na wydarzenia sportowe, które odbędą się w Rybniku?

Sportowy weekend

PIŁKA NOŻNA – IV LIGA  

Piłkarze z Rybnika z trzech pierwszych, wiosennych meczów wygrali jeden. Wszystkie te spotkania podopieczni Dariusza Widawskiego rozgrywali na wyjeździe. Tym razem zagrają na swoim boisku. Rywalem rybniczan będą rezerwy Podbeskidzia – ekipa, która podobnie jak ROW walczy o utrzymanie w IV lidze. Początek spotkania w sobotę, o godz. 17:00. 

ROW 1964 Rybnik – Podbeskidzie II Bielsko-Biała 

Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72

Termin: sobota, 2 kwietnia   

Start: godz. 17:00

SIATKÓWKA – II LIGA  

Kolejny sezon na drugoligowych parkietach kończą siatkarze Volleya. Niestety, obecna kampania nie jest udana dla rybniczan. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek, podopieczni Wojciecha Kasperskiego są na miejscu spadkowym. Aby zachować status drugoligowców, muszą punktować w obu ostatnich spotkaniach. W sobotę zagrają z trzecim w ligowej tabeli Kęczaninem Kęty. 

Volley Rybnik – UMKS Kęczanin Kęty

Miejsce: ZSS Rybnik, ul. Grunwaldzka 18

Termin: sobota, 2 kwietnia   

Start: godz. 17:00

ŻEGLARSTWO – PUCHAR POLSKI 

Od 1 do 3 kwietnia na wodach Zalewu Rybnickiego zostaną rozegrane ogólnopolskie regaty żeglarskie, organizowane przez sekcję TS Kuźnia Rybnik. Impreza ta rozpocznie sezon regatowy w Polsce. Zawody będą zaliczane do rankingu Pucharu Polski w konkurencjach olimpijskich oraz przygotowawczych. Zawodnicy będą ścigać się w klasach: ILCA 4, ILCA 6 oraz Optimist. Na starcie pojawią się ekipy z całej Polski oraz zza południowej granicy. Organizatorzy przewidują start nawet 200 młodych żeglarzy.

Puchar TS Kuźnia Rybnik 

Miejsce: Zalew Rybnicki 

Termin: piątek-niedziela, 1-3 kwietnia  

Start: piątek od 15.00, sobota-niedziela od 10.00

PIŁKA NOŻNA – KLASA OKRĘGOWA, A, B 

W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Niedobczyc, Niewiadomia, Radziejowa i Gotartowic.  

Klasa A, grupa: Rybnik

Polonia Niewiadom – LKS II Bełk 2 kwietnia godz. 16:00, 

MKS 32 Radziejów – Górnik Boguszowice 2 kwietnia godz. 16:00

Klasa B, grupa: Rybnik

Sygnały Gotartowice – Olza Godów 3 kwietnia godz. 16:00

REKREACJA – TENIS STOŁOWY 

Mistrzostwa Rybnika w Tenisie Stołowym odbędą się 3 kwietnia w boguszowickiej hali. Zawody realizowane są w ramach Amatorskich Mistrzostw Rybnika 2022 – czyli cyklu 10 imprez rekreacyjno-sportowych dla rybniczan. W turnieju mogą wziąć udział pełnoletni mieszkańcy Rybnika, dla których prowadzona będzie klasyfikacja generalna: osobno kobiet i mężczyzn. Zawodnicy będą podzieleni na grupy, gdzie mecze rozgrywane będą na zasadzie: każdy z każdym, następnie zagrają systemem pucharowym. W zależności od liczby zgłoszonych zawodników ostateczny system rozgrywek może ulec zmianie i zostanie podany przed rozpoczęciem zawodów. Limit uczestników – 128 osób. Opłata za udział wynosi 20 zł/os. Zapisy internetowe do 31 marca (lub do wyczerpania miejsc). Szczegóły na www.mosir.rybnik.pl

Mistrzostwa Rybnika w Tenisie Stołowym

Miejsce: hala w Boguszowicach 

Termin: niedziela, 3 kwietnia 

Start: godz. 9:00

REKREACJA – ROWERY 

MOSiR Rybnik i PTTK Rybnik zapraszają na otwarcie sezonu rowerowego, a będzie nim rajd rowerowy Witaj Wiosno zaplanowany na 10 kwietnia. Grupę z Rybnika ścieżkami leśnymi poprowadzą osoby z ramienia Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział w Rybniku. Na mecie – na uczestników czekać będą konkursy zręcznościowe oraz możliwość nabycia kiełbaski i upieczenia jej na ognisku. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Zapisy w dniu wydarzenia. Szczegóły na www.mosir.rybnik.pl

Rajd Rowerowy – Witaj Wiosno

Miejsce: trasa: Rybnik – Kamień

Termin: niedziela, 10 kwietnia 

Start: godz. 10:00

REKREACJA – BIEGANIE  

W ramach 15. edycji Biegu Wiosny odbędą się biegi dzieci i młodzieży na dystansach od 100 m do 1000 m i bieg na dystansie 5 km dla młodzieży od 16. roku życia oraz dorosłych. Impreza tradycyjnie zorganizowana zostanie na boiskach piłkarskich obok kąpieliska Ruda. Bieg będzie wliczany do klasyfikacji Biegowego Grand Prix Rybnika oraz Amatorskich Mistrzostw Rybnika 2022.

Zapisy i szczegóły na www.mosir.rybnik.pl

XV Bieg Wiosny

Miejsce: boiska piłkarskie za kąpieliskiem Ruda

Termin: niedziela, 15 maja 

Start: biegi dziecięce od godziny 10:00, start na dystansie 5 km o godzinie 15:00

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].