Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sebastian Jezierzański: mam nadzieję, że teraz worek z medalami się otworzy

Swój pierwszy krążek z dużej zapaśniczej imprezy - kwietniowych Mistrzostw Europy w Budapeszcie - przywiózł wolniak z Dębu Brzeźnica. - Mam nadzieję, że worek z medalami się otworzy. Zeszła ze mnie presja i ciśnienie po tylu latach walczenia - mówił raciborzanin serwisowi zapasy.org.pl

Sebastian Jezierzański: mam nadzieję, że teraz worek z medalami się otworzy
Sebastian Jezierzański na długo zapamięta swój występ na zapaśniczych ME w Budapeszcie/zdj. FB PZZ

Na poprzednim czempionacie Europy Jezierzański był piąty. - W końcu jest pozycja medalowa. Może teraz będzie medal Mistrzostw Świata? Ja czekam na Paryż - stwierdził zapaśnik w stylu wolnym.

Wpływ na postawę S. Jezierzańskiego miała zmiana trenera kadry wolniaków. - Trener Albinowski wprowadził luźniejszą atmosferę na obozie, przekonał nas przyjaznym podejściem. Było dużo rozmów, on potrafi pójść na kompromis. Ja jestem zadowolony ze zmiany. Może coś się odblokowało w mojej głowie - przyznał zawodnik Dębu Brzeźnica.

Jaką taktykę przyjął w zwycięskim pojedynku? - Postarałem się o jak największą przewagę na początku. Mój przeciwnik z Łotwy był mi dobrze znany. Ja byłem świeży, siła była na otwarcie większa niż w dalszej fazie pojedynku, ale prowadząc 4:0 kontrowałem walkę do końca - oznajmił Jezierzański w zapasy.org.pl

Sportowiec z Raciborza nie krył, że dopiero po powrocie do domu doszło do niego, co osiągnął w Budapeszcie.

- Sukces dedykuję rodzinie: żonie, córeczce i moim rodzicom - przekazał na Facebooku Polskiego Związku Zapaśniczego.

Zawodnik, który walczy w kategorii 86 kg w stylu wolnym, sięgnął po pierwszy medal europejskiego czempionatu w swojej seniorskiej karierze. Po drodze po medal pokonał Niemca Ahmeda Ruslanovica Dudarova i Gruzina Tarzana Maisuradze, a przegrał z Azerem Abubakrem Abakarovem. W małym finale o brąz wygrał z Łotyszem Ivarsem Samusonoksem. - Pewnie wypunktował trzeciego młodzieżowca globu, reprezentanta Łotwy Samusonoksa - podsumowano w relacji PZZ.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].