Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Remis Czernicy z Tworkowem [ZDJĘCIA]

Bezbramkowym remisem zakończył się sobotni mecz Czernicy z Tworkowem. Rezultat jest sprawiedliwy, ale by oddać wydarzenia z boiska powinien być raczej kilkubramkowy.

Remis Czernicy z Tworkowem [ZDJĘCIA]
Fot. Łukasz Kozik

Pierwsza połowa była jeszcze trochę niemrawa, choć kilka sytuacji już było. Dla Zameczku najlepsze szanse mieli Szymon Kaizik i Marcin Sobczak. Strzał tego pierwszego z dystansu z woleja obronił Marek Świrzewski, bramkarz gości, a uderzenie tego drugiego zostało zablokowane przez obrońcę. Po drugiej stronie boiska warta odnotowania była próba z daleka Mateusza Kocota, po której Dawid Fugiel, golkiper gospodarzy odbił piłkę na rzut rożny.

Po zmianie stron działo się już więcej. Początkowo inicjatywę przejęli goście, ale szybko do głosu doszła Czernica, która była konkretniejsza od rywali. Dobre okazje zmarnowali jednak Sobczak i Mariusz Reguła, którzy z bliska trafiali w bramkarza Tworkowa. Po około 20 minutach gry sytuacja się odwróciła. Przyjezdni dwukrotnie niecelnie uderzali, a raz Kocot w dogodnej sytuacji będąc sam przed bramką nie sięgnął piłki po wrzutce. W 83. minucie najlepszą okazję miał Szymon Ostrzołek, który po przechwycie Tworkowa stanął oko w oko z bramkarzem Czernicy, ale przegrał ten pojedynek. Pięć minut później po kolejnym rogu szansę miała Czernica, ale poszła kontra, po której znowu miejscową drużynę uratował Fugiel. W końcówce jeszcze raz Sobczak strzelił w bramkarza i mecz zakończył się bez bramek.

LKS Zameczek Czernica - LKS Tworków 0:0

Czernica: Dawid Fugiel - Mateusz Tuleja, Grzegorz Styczeń, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Mariusz Reguła, Karol Bochenek (80. Kamil Smal) - Norbert Franke, Szymon Kaizik, Aleksander Szweda (75. Mateusz Pawlak) - Marcin Sobczak.

Tworków: Marek Świrzewski - Grzegorz Jakosz, Piotr Złoty, Marek Fojcik, Filip Erynkwajt, Paweł Kowacz, Jakub Klimaszka (46. Kamil Koczor), Bartłomiej Sikorski, Krzysztof Cerkowniak (80. Szymon Ostrzołek), Mateusz Kocot (75. Dawid Pawela), Krzysztof Szewczyk.

Żółta kartka: Bochenek.

źródło: Łukasz Kozik


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].