Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Eemi Tervaportti na kolejne dwa lata w Jastrzębskim Węglu

Jastrzębski Węgiel przedłużył kontrakt z fińskim rozgrywającym Eemim Tervaporttim. Umowa będzie obowiązywać na kolejne dwa sezony.

Eemi Tervaportti na kolejne dwa lata w Jastrzębskim Węglu
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Ja naprawdę lubię ten klub. Jastrzębski Węgiel to uznana marka. Nadal więc chciałem być częścią tej drużyny i spróbować wywalczyć z nią tyle trofeów, ile to jest tylko możliwe. Czuję się tu niesamowicie, moja rodzina również. Wszystko tutaj działa jak należy. Świetny zespół, świetna organizacja, cóż więcej nam potrzeba – mówi fiński rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.

Radości z takiego przebiegu sprawy nie kryje także sternik Klubu Adam Gorol.

Jak to ktoś pięknie ujął, Eemi Tervaportti to „zmiennik klasy premium”. Podzielam tę opinię. Zawodnik ten stanowi bardzo solidne wsparcie na swojej pozycji dla Bena Toniuttiego. Ponadto, Fin dobrze funkcjonuje w tej grupie, więc nie było najmniejszych powodów, by nie przedłużać z nim umowy. Cieszę się, że zostaje z nami na dwa kolejne sezony – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

33-letni Fin jest wielokrotnym reprezentantem swojego kraju, a w siatkówce klubowej występował w wielu ligach europejskich.

Karierę zaczynał w swojej rodzimej lidze, skąd wyruszył do Francji. Siatkarsko okrzepł w barwach belgijskiego klubu Knack Roeselare, z którym trzykrotnie wywalczył mistrzostwo kraju (2013, 2014, 2015) i Puchar Belgii (2013).

Po trzech latach spędzonych w klubie z Flandrii Zachodniej wyruszył nad Bosfor, gdzie otrzymał ofertę z Galatasaray Stambuł. Po roku wrócił do Francji, zasilając szeregi Stade Poitevin Poitiers. Rok później zadebiutował w PlusLidze w barwach Espadonu Szczecin. Po szczecińskiej przygodzie przeniósł się do Olympiakosu Pireus, z którym zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Grecji.

Do Jastrzębskiego Węgla trafił w 2020 roku. Sezon 2020/2021 zwieńczył złotym medalem w PlusLidze w barwach Jastrzębskiego Węgla, natomiast w październiku zeszłego roku sięgnął wraz z drużyną w Lublinie po Superpuchar Polski. Teraz awansował z zespołem po raz drugi z rzędu do finału mistrzostw Polski.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].