Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zdobywał medale w Europie i szkolił olimpijczyków. Uchodźca z Ukrainy może pracować w ZSOMS

Siergiej Bondar trenował pływacką kadrę narodową Ukrainy i Kazachstanu, pracował również z tureckimi pływakami. Teraz prowadzi rozmowy z ZSOMS Racibórz i prawdopodobnie podejmie tu pracę od nowego roku szkolnego. Uczy się i trenuje tutaj jego syn Maksym, który trafił do Raciborza z grupą uchodźców.

Zdobywał medale w Europie i szkolił olimpijczyków. Uchodźca z Ukrainy może pracować w ZSOMS
Sergiej Bondar znalazł wspólny język z trenerami z ZSOMS. Tu rozmawia z Rafałem Bałysem

Dyrektor ZSOMS Marcin Kunicki podkreśla dokonania szkoleniowca z Ukrainy. - On w swojej karierze trenerskiej zdobył ze swymi podopiecznymi ponad 100 medali Mistrzostw Europy. Pracował z olimpijczykami, rekordzistami kontynentu - mówi o Bondarze.

Dyrektor Kunicki podkreśla, że oprócz pomocy uchodźcom, to także szansa dla uczniów ZSOMS na podnoszenie poziomu sportowego. - To dobrze, że nasza młodzież ma z kim trenować i może podnosić swoje umiejętności. Pływacy, którzy do nas dołączyli są bardzo utalentowani. Wierzę, że ich obecność może podnieść poziom sportowy w szkole - mówił Kunicki. 

Z Sergiejem Bondarem mieliśmy okazję spotykać się w przeszłości na zawodach (Kunicki był trenerem śp. olimpijczyka Michała Rokickiego, medalistki ME juniorów Katarzyny Dembniak czy aktualnej szefowej Akademii pływackiej ZSOMS Agnieszki Ostrowskiej). Wiem, że to jeden z czołowych trenerów pływania w Europie. On był głównym trenerem kadry Ukrainy w latach 2009-2013, a w każdym kraju trenerem głównym w poszczególnych dyscyplinach nie zostaje “człowiek z ulicy”. Mam nadzieję, że nasi trenerzy czegoś się od niego nauczą, bo to jest znakomity warsztatowiec i świetny metodyk - stwierdził w rozmowie z Nowinami dyrektor Kunicki.

Jest wielce prawdopodobnie, że ukraiński szkoleniowiec będzie z pracował w ZSOMS, bo chce tu szkolić swoich zawodników, a przy tej okazji także pływaków z Raciborza.

Warunki macie tu lepsze niż u nas. To jest szansa dla naszych pływaków, żeby tego czasu wojny nie stracić. Chcę pomóc szkole w osiąganiu jak najlepszych wyników - powiedział Bondar w rozmowie z lokalnymi mediami.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~belfer (83.22. * .130) 07.05.2022 09:17

Czy w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu przestało obowiązywać Prawo Oświatowe ?

~robaczek (83.22. * .130) 06.05.2022 18:31

Cudze chwalicie swego nie znacie